Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir Belediyesi Kampüs Kariyerle Gençlere Destek Oluyor

Başakşehir Belediyesi Kampüs Kariyerle Gençlere Destek Oluyor

23 Aralık 2022, Cuma 4:11 / Son Güncelleme : 23 Aralık 2022, Cuma 4:11
Başakşehir Belediyesi Kampüs Kariyerle Gençlere Destek Oluyor
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi ve İbn Haldun Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Kampüs Kariyer, gençlere yol göstermeye devam ediyor

İbn Haldun Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşide bu hafta iletişim, etkileşim ve insan konusu ele alındı.

Gençlere gelecek konusunda yol gösteren etkinliğe konuk olan gazeteci ve yazar Ersin Çelik, gençlere geçmişten günümüze iletişimdeki gelişmeleri ve gelecekte neler yapmaları gerektiğini anlattı. Çelik, içerik üretmenin yanında mutlaka yazılım üretmenin de gerekliliğine işaret etti.

“Algoritmalar çağındayız artık“

Algoritmalar tarafından her şeyin yönlendirildiğini ve saldırı altında olduğumuzu dile getiren Ersin Çelik, “İnsanın hayatına bir boşluk bırakmayacak şekilde, bir sosyal medya ağının içerisindeyiz. Algoritmalar çağındayız artık. Ne izleyeceğimize biz değil, bizi tanıyan yapay zeka karar veriyor. Bir filmi izledikten sonra ‘şu kitabı da okumalısın’ diye reklam çıkıyor karşınıza. Artık ne yiyeceğimizi, ne giyeceğimizi, nereye gideceğimizi, her şeyi yönlendiren, karar veren ve bize dayatan bir saldırı altındayız.” diye konuştu.

“İçerik üretmek kadar yazılım üretmek gerekiyor“

Taklit ederek yapılan yazılımların başarısız olacağını belirten Çelik, “İçerik üretmek kadar yazılım üretmek gerekiyor temelde. Ama taklit ederek değil.  Sana ait; senin kültürünle, senin ruhunla, senin dinamizminle bir platform üretirsen başarılı olursun. O zaman o insanlarla bir şekilde mücadele edersin.” değerlendirmesinde bulundu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor