Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir Belediyesi'nin Sosyal Belediyecilik Çalışmaları, Gönül Köprüleri Kuruyor

Başakşehir Belediyesi'nin Sosyal Belediyecilik Çalışmaları, Gönül Köprüleri Kuruyor

23 Aralık 2022, Cuma 3:56 / Son Güncelleme : 23 Aralık 2022, Cuma 3:56
Başakşehir Belediyesi'nin Sosyal Belediyecilik Çalışmaları, Gönül Köprüleri Kuruyor
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinin ilçe sakinleriyle buluşturulduğu Başakşehir’de, yardımlaşma ve dayanışma büyüyor.

Başakşehir Belediyesi, Destek Kart’tan evde bakım hizmetlerine, sıcak yemekten engelli hizmetlerine uzanan sosyal yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yanında olmayı sürdürüyor.

Başakşehir Belediyesi ilçe sakinlerinin yanında

Başakşehir Belediyesi, yaşlı ve engelli ilçe sakinlerine evde bakım hizmeti sağlıyor. Yemeğini yapamayacak durumda olan yaşlı, engelli ve yakını bulunmayan vatandaşların evlerinde her gün gönül sofraları kuruluyor. İlçe genelinde ihtiyaç sahiplerine onbinlerce gıda paketi ulaştıran Başakşehir Belediyesi, eğitime destek amacıyla ilk ve orta öğretim öğrencilerine de her eğitim öğretim yılının başında temel kırtasiye desteğinde bulunuyor.

Destek Kart’tan hoş geldin bebek çantasına…

İhtiyaç sahibi aileler, Destek Kart sayesinde gıda ve giyecek alışverişlerini market ve mağazalardan gönül rahatlığıyla yapabiliyor. Çölyak hastası ilçe sakinlerine glütensiz ürünlerle hazırlanan gıda destek paketleri hanelerine kadar ulaştırılıyor. Başakşehir’de yeni doğum yapan anneler de unutulmuyor. Anne ve yeni doğan bebeklerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak hoş geldin bebek çantası hediye ediliyor.

Engeller bir bir kaldırılıyor

Engelsiz bir Başakşehir için atılan adımlar kapsamında hizmete açılan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen sosyal ve kültürel faaliyetler, engellilerin hayatına değer katıyor. Birbirinden farklı faaliyetlerle hem gönüllere dokunuluyor, hem de mutluluklarına ortak olunuyor. Bir yandan akülü ve tekerlekli sandalye yardımlarına devam edilirken, diğer yandan araçlarının bakım ve tamiratları da Başakşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Tekerlekli sandalye kullanan ve şehir içi ulaşımda zorluk yaşayan ilçe sakinlerine tam donanımlı araçlarla ulaşım hizmeti sunuluyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor