Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir 5. Bölgesel Living Lab Zirvesine ev sahipliği yaptı

Başakşehir 5. Bölgesel Living Lab Zirvesine ev sahipliği yaptı

30 Kasım 2022, Çarşamba 1:51 / Son Güncelleme : 30 Kasım 2022, Çarşamba 1:51
Başakşehir 5. Bölgesel Living Lab Zirvesine ev sahipliği yaptı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Teknoloji ve inovasyonun şehri Başakşehir, beşincisi gerçekleştirilen Bölgesel Living Lab Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı.

“Daha Akıllı Bir Gelecek İçin Living Lab’ler” sloganıyla düzenlenen 5. Bölgesel Living Lab Zirvesi, Başakşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.Zirveye Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AB temsilcileri, ENoLL temsilcileri, finans kurumları yöneticileri, akademisyenler, girişimcilik ekosistemi paydaşları ve Living Lab uzmanları katıldı. Başakşehir Living Lab’in teknoloji ve inovasyonda öncü olduğunu belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, zirve ile Avrupa Birliği, Türkiye’deki kamu kurumları, özel sektör, eğitim kurumları, finans kuruluşları ve girişimcilik ekosistemi arasındaki iş birliğini güçlendirmenin yanı sıra Living Lab’ler için yeni modeller ortaya koymayı amaçladıklarını söyledi.

“35 büyük şehirle yarıştık”

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Avrupa İnovasyon Başkenti Ödülleri’ndeki başarı hikâyesini anlattı. Başakşehir Belediyesi olarak tarihi bir başarının altına imza attıklarını ifade eden Başkan Kartoğlu,“Avrupa Birliği tarafından sekizincisi düzenlenen Avrupa İnovasyon Başkenti Ödülleri’nde final aşamasına kalan ilk ilçe belediyesi olduk. Avrupa’da söz sahibi olan Madrid, Marsilya, Varşova gibi 35 büyük şehirle yarıştık. Son altı şehir arasına kalmakla birlikte, yarışma tarihinde de bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu hem bizler yaşadık, hem de ülkemize yaşattık.” ifadelerini kullandı.

 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor