Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir'de ikinci KETEM Şubesi hizmete açıldı

Başakşehir'de ikinci KETEM Şubesi hizmete açıldı

30 Kasım 2022, Çarşamba 1:35 / Son Güncelleme : 30 Kasım 2022, Çarşamba 1:35
Başakşehir'de ikinci KETEM Şubesi hizmete açıldı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Mutluluğun şehri Başakşehir, sağlığın da merkezi oldu.

Avrupa’nın en büyük yoğun bakım ünitesine sahip Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Başakşehir Devlet Hastanesi, semt poliklinikleri ve aile sağlığı merkezleri ile dikkat çeken ilçede, kanserle mücadelede hayati öneme sahip Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’in ikinci şubesi Bahçeşehir’de hizmete açıldı.

Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi’ndeki KETEM şubesinin açılışına Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, Başakşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Deniz Bilgin, MEMEDER Kurucu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen ve Başakşehirliler katıldı.  

Açılış töreninde konuşan Başkan Kartoğlu, “Erken teşhis hayat kurtarır” prensibiyle hizmet verecek yeni KETEM şubesinin hayırlı olmasını diledi. 

Başakşehir’de sağlık yatırımlarının aralıksız devam ettiğini ifade eden Başkan Kartoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Başakşehir Belediyesi olarak sağlıklı toplum ve komşularımızın sağlığı için gerekli tüm adımları atıyoruz. Yeni yatırımlarla sağlık altyapımızı güçlendirmeyi sürdürüyoruz. İhtiyaç duyulan her mahallemizde yeni sağlık merkezlerimizi hizmete açıyoruz. Bu anlayışla, ilçemizdeki ilk şubesi Kayaşehir’de olan KETEM’in ikinci şubesini Bahçeşehir’e açtık.”

KETEM şubelerinin kanserle mücadelede erken teşhisin ne denli önemli olduğunu gözler önüne serdiğini belirten Başkan Kartoğlu, “Erken tanı, çağımızın en büyük hastalıklarından kanserle daha etkin mücadele etmeyi mümkün kılıyor. Rahim ağzı kanseri, meme kanseri ve kolon kanserinde erken tanı imkânı sağlayan testleri düzenli olarak yaptırmayı ihmal etmeyin. Hayatınızın bizim için de değerli olduğunu unutmayın!” ifadelerini kullandı.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor