Başakşehir

anasayfa Başakşehir Ressam İlhami Atalay Sanatın Yeni Merkezinde Başakşehirlilerle Buluştu.

Ressam İlhami Atalay Sanatın Yeni Merkezinde Başakşehirlilerle Buluştu.

21 Kasım 2022, Pazartesi 1:43 / Son Güncelleme : 21 Kasım 2022, Pazartesi 1:43
Ressam İlhami Atalay Sanatın Yeni Merkezinde Başakşehirlilerle  Buluştu.
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İlklerin ve enlerin şehri Başakşehir, sanatın da merkezi oldu.

Başakşehir Belediyesi, yeni hizmet binasında kapılarını açan Şehir Sanat Merkezi'nde ressam İlhami Atalay’ı Başakşehirli sanatseverlerle bir araya getirdi.

 

Deri üzerine resim çalışması

Ressam Atalay, farklı tekniklerle yağlı boya ve benzeri ürünler dışında da resim yapılabileceğini göstermek adına, deri üzerine figüratif ve soyut resim çalışmaları yaptı.

Sanatın her alanında birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Şehir Sanat Merkezi, Başakşehirlileri sanat ve sanatçılarla buluşturuyor.

19 branşta sanat eğitimi verilecek

Nadide eserlerin sergileneceği, NFT tabloların olacağı, ustaların yeni yeteneklerle buluşacağı 2 bin 331 metrekare büyüklüğündeki merkez, sanata daha da değer katacak. Ulusal ve uluslararası çapta farkındalık oluşturacak dijital, küratöryel ve koleksiyonel sergilerin düzenleneceği merkez, sanatın gelecek nesillere aktarılmasına da öncülük edecek. Usta sanatçılar; hat, tezhip, minyatür ve çini gibi geleneksel sanatların yanı sıra suluboya, karakalem ve çizgi roman gibi görsel sanatların da aralarında olacağı 19 branşta eğitimler verecek. Müzikten tiyatroya, sinemadan söyleşiye kadar yıl boyunca birçok etkinliğin düzenleneceği merkez, 380 kişilik Şehir Sanat Sahnesi ile özel gösterimlere de ev sahipliği yapacak.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor