Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NE “AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARI” ÖDÜLÜ

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NE “AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARI” ÖDÜLÜ

04 Kasım 2022, Cuma 0:37 / Son Güncelleme : 04 Kasım 2022, Cuma 0:37
BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NE “AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARI” ÖDÜLÜ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Marmara Belediyeler Birliği tarafından belediyelerin iyi uygulama örneklerinin tanıtılması ve yaygınlaşması amacıyla düzenlenen Altın Karınca Ödülleri sahiplerini buldu.

Başakşehir Belediyesi, hayata geçirdiği “Atık Nakit” uygulaması ile Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Altın Karınca Ödülleri’nde akıllı şehir uygulamaları ödülüne layık görüldü. Ödül töreninde konuşan Başkan Yasin Kartoğlu, “Sloganımız ‘sıfır atık güzel gelecek’ti. Artık her yerde sesimizi duyurmaya başladık” dedi.

Yönetişim ve katılımcılık, kentsel planlama ve altyapı, iklim değişikliği ve çevre yönetimi, kentsel tasarım ve mimari, kültür ve sanat, sosyal hizmetler, yerel kalkınma, ulaşım ve hareketlilik, akıllı şehir uygulamaları, afet yönetiminin de yer aldığı 10 kategoride belediyeler projelerini sundu. Yüzlerce seçkin projenin katıldığı ve yaşam kalitesi yüksek şehirlerin ödüllendirildiği törende Başakşehir Belediyesi de ödüle layık görüldü.

Başkan Kartoğlu, “Başakşehir Belediyesi olarak hedefimiz, sıfır atığı ve geri dönüşümü teknik bir proje olmaktan çıkarmak ve bir yaşam kültürüne dönüştürmek. Bu hedefimiz doğrultusunda her zaman çalışmaya, üretmeye ve sıfır atık bilinciyle dönüştürülebilir atıkları ekonomimize geri kazandırmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor