Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir'de çocuk maratonu

Başakşehir'de çocuk maratonu

02 Ekim 2022, Pazar 19:39 / Son Güncelleme : 02 Ekim 2022, Pazar 19:39
Başakşehir'de çocuk maratonu
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye'sinin Dünya Çocuk Günü nedeniyle düzenlediği 3. Çocuk Maratonu'nda 5 bin çocuk hem koştu hem de eğlendi.

Başakşehir Belediyesi, Dünya Çocuk Günü dolayısıyla çocukların eğlenceli vakit geçirmesi Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda çeşitli etkinler organize etti. Etkinliğe aileleriyle gelen çocuklar, her yaş grubuna özel alana kurulan çeşitli oyunlarla doyasıya eğlendi. Etkinlikler arasında 'Haydi çocuklar birlikte koşuyoruz' sloganıyla yer alan 3. Çocuk Maratonu'na 5 bin çocuk katılım sağladı. Spor  kültürünün gelişmesi amacıyla düzenlenen maratonda 7 ve daha küçük yaş grupları anne ve babalarıyla birlikte 300 metrede koşarken, 8-13 yaş grupları ise 900 metre koşusunda yer aldı. Çocukların gün boyunca eğlenceli vakit geçirmesi için organize edilen etkinlikler katılımcılardan tam not aldı.Etkinliğe katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 

 "Biliyorsunuz bugün Dünya Çocuk Günü Haftası. Bu vesileyle çocuk maratonu olarak Avrupa Yakası'nın en büyüğünü bugün gençlerimiz ve çocuklarımızla gerçekleştiriyoruz. Bu oyunların kazananı var kaybedeni yok. Tüm çocuklarımızın Dünya Çocuklar Günü'nü kutluyoruz. Bütün çocukları sevdiğimizi bir kez daha bildirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor