Başakşehir

anasayfa Başakşehir Kültür sanat sezonu Emel Sayın konseriyle başladı

Kültür sanat sezonu Emel Sayın konseriyle başladı

02 Ekim 2022, Pazar 19:25 / Son Güncelleme : 02 Ekim 2022, Pazar 19:25
Kültür sanat sezonu Emel Sayın konseriyle başladı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye'sinin ilçe sakinleri için hazırladığı 2022-2023 kültür sanat sezonu, sevilen sanatçı Emel Sayın’ın Başakşehir Kültür Sanat Merkezi’nde verdiği konserle başladı.

Konsere Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra binlerce Başakşehir ilçe sakini sanatsever katıldı.

Başakşehir’de yeni kültür sanat sezonu Emel Sayın konseriyle başladı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun Yahya Kemal Beyatlı’nın “Sessiz Gemi” şiirini okuduğu açılış konserinde Emel Sayın ve Coşkun Sabah düet yaptı.

Konser öncesinde konuklara hitap eden Başkan Yasin Kartoğlu, Kültür ve sanat coşkusunun Başakşehir’in her yerinde yaşanacağına işaret ederek,“Sadece kültür sanat merkezlerinde değil, şehrimizin sokaklarına kadar taşıyacağız bu heyecanı, bu coşkuyu. Türk ve dünya tiyatrosunun en seçkin oyunları, keyifli söyleşiler, atölyeler ve konserlerde bir araya geleceğiz yıl boyu. Birbirinden kıymetli sanatçılarımızı ve sevilen gruplarımızı konuk edeceğiz, kültür sanatın şehri Başakşehir’imizde. Şarkılarımızı, türkülerimizi hep birlikte söyleyeceğiz. Ama bu sefer daha güçlü ve daha gür olacak sesimiz, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına yakışır şekilde"dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor