Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR ANNE ÇOCUK MERKEZLERİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

BAŞAKŞEHİR ANNE ÇOCUK MERKEZLERİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

26 Temmuz 2021, Pazartesi 16:07 / Son Güncelleme : 26 Temmuz 2021, Pazartesi 16:07
BAŞAKŞEHİR ANNE ÇOCUK MERKEZLERİ İLK MEZUNLARINI VERDİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Anne ve çocukların birlikte vakit geçirerek eğitim alabilecekleri bir merkez açan Başakşehir Belediyesi, eğitimlerini tamamlayan ilk kursiyerler için karne şenliği düzenledi. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi ve Necdet Yıldırım Bilgievi’ndeki Anne Çocuk Merkezlerinin ilk kursiyerleri, Başakgiller başta olmak üzere sihirbaz gösterileri ve yüz boyama etkinlikleriyle eğlendiler. Şenliğe katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, anne ve çocuklara karnelerini verdi.

“Çocuklar mutluysa biz de mutluyuz”

Çocukların mutluluğundan başka bir şeyin önemli olmadığını belirten Başkan Kartoğlu, “Çocuklar mutluysa biz çok mutluyuz. Geri kalan hiçbir şeyin anlamı yok. Anne Çocuk Merkezimizin ilk mezunlarını verdik. Burası sadece çocuklar için değil kadınlar için de bir merkez. Amacımız, Başakşehirli annelerimize çocuklarıyla ilgili süreçte destek olmak. İnşallah anneler keyifli vakit geçirirken, çocuklar da hem eğitim alacaklar hem de eğlenecekler.” diye konuştu.

7 yeni Anne Çocuk Merkezi daha

Anne Çocuk Merkezi’nde 4-6 yaş grubu çocuklar ve annelerine, uzman eğitmenler tarafından 8 hafta boyunca, haftada iki gün olmak üzere eğitim verildi. Anneler için değerler eğitimi, sanat atölyeleri, fen ve matematik etkinlikleri, çocuklar için ise ince ve kaba motor gelişimi için çeşitli faaliyetler düzenlendi. Ayrıca gezi ve piknik gibi sosyal etkinliklerin yanı sıra seminerler gerçekleştirildi.

Başakşehirli annelerin yoğun ilgi gösterdiği merkezlere yenileri eklenecek. Altınşehir, Akif İnan, Bahçeşehir, Fenertepe, Güvercintepe ve Necdet Yıldırım bilgievlerinde hizmete açılacak merkezler için kayıtlar eylül ayında yapılacak. Anne Çocuk Merkezlerindeki eğitimler ise ekim ayında başlayacak.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor