Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR’DE RAMAZAN VE ÖZKAN DEMİREL CAMİİ İBADETE AÇILDI

BAŞAKŞEHİR’DE RAMAZAN VE ÖZKAN DEMİREL CAMİİ İBADETE AÇILDI

11 Haziran 2021, Cuma 16:07 / Son Güncelleme : 11 Haziran 2021, Cuma 16:07
BAŞAKŞEHİR’DE RAMAZAN VE ÖZKAN DEMİREL CAMİİ İBADETE AÇILDI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Mahallesi’nde hayırseverlerin desteğiyle yapımı tamamlanan Ramazan ve Özkan Demirel Camii, dualarla ibadete açıldı. İlçe sakinleriyle birlikte Cuma namazını eda eden Başkan Yasin Kartoğlu, Başakşehir’e yeni bir cami daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Mahallesi’nde hayırseverlerin desteğiyle yapımı tamamlanan Ramazan ve Özkan Demirel Camii açılış törenine katıldı. Cuma namazı öncesi Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Başkan Kartoğlu, “Başakşehir, spordan sağlığa, teknolojiden yeşil alanlara kadar ilklerin ilçesi oldu. Geriye bu güzel şehrin manevi atmosferini tamamlamak kaldı. Bunu da ibadete açtığımız camilerimizle yapıyoruz.” dedi.

“En kıymetli mekânların başında camiler geliyor”

İbadete açılan Ramazan ve Özkan Demirel Camii’nde aynı anda bin 200 kişinin ibadet edebileceğini belirten Başkan Kartoğlu, “Bu mübarek mekânı dualar eşliğinde ibadete açıyoruz. Camiler, bizler için en kıymetli mekânların başında gelmektedir. Maneviyatımızı güçlendiren bu kıymetli eserlerin yapımında emeği geçen, yeni ibadet yerleri için bizlere talep de bulunarak hayır yarışında olan tüm komşularımıza teşekkür ediyorum. Ramazan ve Özkan Demirel Camii Başakşehir’imize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor