Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir Kaymakamı Uğur TURAN Açıkkapı Birimini Denetleyerek Vatandaşların Talepleriyle İlgilendi

Başakşehir Kaymakamı Uğur TURAN Açıkkapı Birimini Denetleyerek Vatandaşların Talepleriyle İlgilendi

09 Haziran 2021, Çarşamba 17:01 / Son Güncelleme : 09 Haziran 2021, Çarşamba 17:01
Başakşehir Kaymakamı Uğur TURAN Açıkkapı Birimini Denetleyerek  Vatandaşların Talepleriyle İlgilendi
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Kaymakamı Uğur TURAN, Açıkkapı Birimini Denetleyerek Kıymetli Vatandaşların talepleriyle bizzat ilgilendi.

 

AÇIK KAPI NEDİR? 

Açık Kapı projesi, vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulmuştur.

 

Açık Kapı projesi ile vatandaşın valiliklere olan taleplerinin elektronik ortamda kayıt, takip ve sonuçlandırılma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Uygulama sayesinde vatandaşlar, 17 başlık ve 322 konudan seçtikleri taleplerini doğrudan valilik bünyesinde oluşturulan Açık Kapı Masalarına iletebilmektedir. Talepler, geliştirilen internet uygulaması ve Açık Kapı Mobil uygulaması ile yapılabilmektedir. Uyuşturucu ile etkin mücadele amacıyla EGM, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan toplanan veriler belirlenen vaka durumlarına göre proje üzerinden raporlanmaktadır.

 

81 il valiliğinde ve Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde toplamda 48 merkez ilçe kaymakamlığında, tasarlanmış olan çalışma konseptine uygun olarak Açık Kapı Birimleri oluşturulmuştur. Valiliklerde 5, kaymakamlıklarda 3 personel görevlendirilmiştir. Açık Kapı Birimlerine yüz yüze, web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Başvurular elektronik sisteme kaydedilmekte ve ilgili birimlere yönlendirilmekte, vatandaşa "Müracaatınızdan dolayı Valilik olarak teşekkür ederiz." bildirimi ile anında mesajla dönüş yapılmaktadır. 7 iş günü içerisinde talep sonuçlandırılmaktadır. Vatandaş sürecin her aşamasını, başvuru numarasıyla internet üzerinden ve mobil telefonuyla takip edebilmektedir. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor