Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE ÖNCELİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE ÖNCELİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

10 Mayıs 2021, Pazartesi 15:25 / Son Güncelleme : 10 Mayıs 2021, Pazartesi 15:25
BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE ÖNCELİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi’nde, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında personele yönelik iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin bilgilendirme yapıldı. Kovid-19 önlemleri başta olmak üzere personelin sağlık ve güvenliğini tehdit eden tehlike ve risklere karşı alınan önlemler anlatıldı.

Başakşehir Belediyesi personeli iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirildi. Başakşehir Belediyesi’nin almış olduğu önlem ve tedbirleri anlatan İş Güvenliği Uzmanı Ramazan Topcu, “Sahada yapılan rutin kontrollerde tespit edilen olumsuzluklara karşı yerinde müdahale edilerek risk seviyesine göre önlem alıyoruz.” dedi.

Önceliğimiz iş sağlığı ve güvenliği

Personelin risk algısını yükseltmeyi hedeflediklerini belirten Topcu, “Başakşehir Belediyesi olarak, gerek kendi personelimiz, gerekse projelerde çalışan personellerimizin iş güvenliği ve sağlığına büyük önem veriyoruz. Kovid-19 önlemleri başta olmak üzere, sağlık ve güvenliklerini tehdit eden tehlike ve risklere karşı, iş sağlığı ve güvenliği için her ayrıntıyı düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

Tüm önlemleri alıyoruz

İşe başlama sürecinde alınan önlemlerden de bahseden Topcu, “Belediyemizde veya projelerimizde bizimle çalışmaya aday olan bir çalışan için öncelikle akciğer grafisi, hemogram, görme ve işitme testi, psikolojik testler gibi tetkiklerin sonucuyla işyeri hekimi tarafından işe giriş muayenesi yapıyoruz. Oryantasyon eğitimi ve temel iş sağlığı ve güvenliği eğitiminin tamamlayan personelimizin sahadaki çalışmalarını da düzenli olarak takip ediyoruz.” şeklinde konuştu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor