Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR’DE ATIKLAR HEDİYEYE DÖNÜŞÜYOR

BAŞAKŞEHİR’DE ATIKLAR HEDİYEYE DÖNÜŞÜYOR

25 Mart 2021, Perşembe 15:09 / Son Güncelleme : 25 Mart 2021, Perşembe 15:09
BAŞAKŞEHİR’DE ATIKLAR HEDİYEYE DÖNÜŞÜYOR
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi’nin sıfır atık projesi kapsamında başlattığı Atık Nakit uygulamasına ilgi her geçen gün artıyor. Uygulama kapsamında 88 ton 945 kilogram atık toplayan Ihlamur Park Sitesi’ne, 41 piknik masası teslim edildi.

Sıfır Atık konusunda Türkiye'ye öncü olan Başakşehir Belediyesi, geri dönüşüm projesi "Atık Nakit" ile hem sitelere hem de çevreye değer katmaya devam ediyor. Uygulama adı altında topladıkları topladıkları geri dönüşüm ekiplerine teslim eden siteler, elde ettikleri puanlar hediye kazanıyor.

Ihlamur Park Sitesi 89 ton atık topladı

Başakşehir 4. Etap'ta bulunan Ihlamur Park Sitesi, dönüştüren uygulamada kadar 88 ton 945 kilogram atık topladı. Elde ettiği 16 bin 400 puan sahibi site yönetimine 41 piknik masası hediye edildi.

“Belediyemize çok teşekkür ederiz”

Toplad atıkların karşılığını gördükleri için randevu planlayan dile getiren İhlamur Park Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Sırma, “Öncelikle piknik masaları için Sıfır Atık projesini başlatan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İş Emine Erdoğan'a, bu başlatan Başakşehir belediyemize teşekkür ediyorum. Atık Nakit uygulaması gerçekleştirında duyurularımızı yaptık. Onun kata geri dönüşüm kutularını yerleştirdik. Bugün de meyvelerini aldık. Çok mutlu olduk. " Dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor