Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARINA 1 TON MAMA

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARINA 1 TON MAMA

29 Ocak 2021, Cuma 17:30 / Son Güncelleme : 29 Ocak 2021, Cuma 17:30
BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARINA 1 TON MAMA
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı soğuk hava ve kar yağışı uyarılarının ardından sokak hayvanları için harekete geçti. Gönüllü belediye personelinin katılımıyla ilçe genelinde 1 ton mama dağıtımı yapıldı.

Başakşehir Belediyesi, kendini iyice hissettiren kış aylarında sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor. Barınma ve tedavileri yapılan can dostları için Başakşehir genelindeki 32 besleme odak noktasındaki mama dağıtımı aralıksız devam ediyor. Düzenli olarak gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde mutluluğun şehri Başakşehir’deki can dastlarımızın sağlıklı bir şekilde beslenmesi sağlanıyor.

Gönüllü personel de dağıtıma katıldı

Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hizmetleri Şefliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan hava tahminleri ve uyarılar dikkate alınarak acil durum planı kapsamında ilçe genelindeki besleme odak noktalarına mama dağıtımı yapıyor. Son olarak çalışmalara belediyenin diğer birimlerinde görev yapan personel de gönüllü olarak katıldı. 40 personelin 20 araçla yaptığı dağıtımda, 32 besleme odak noktasına can dostları için 1 ton mama bırakıldı.

İlçemizde sokak hayvanları ile ilgili barınma, beslenme ve sağlık hizmetleri için Başakşehir Belediyesi’nin  444 0 669 numaralı çağrı merkezinden ulaşılabilir.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor