Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR’DE “SİZE GELDİK” ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

BAŞAKŞEHİR’DE “SİZE GELDİK” ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

13 Kasım 2020, Cuma 15:25 / Son Güncelleme : 13 Kasım 2020, Cuma 15:25
BAŞAKŞEHİR’DE “SİZE GELDİK” ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, “Size Geldik” projesiyle ilçe genelindeki sitelerde etkinlikler düzenliyor. Etkinliklerde BAKMER’in uzman diyetisyenleri kadınlara hizmet verirken, çocuklar ise maske, sosyal mesafe kurallarına uyarak boyama etkinlikleri ve hediyelerle eğleniyor.

Başakşehir Belediyesi, komşuluk ilişkilerini geliştirmek ve Başakşehirlilerle bir araya gelmek için “Size Geldik” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında ilçe sınırı içerisindeki sitelerde hafta içi her gün 11.00 - 15.00 saatleri arasında etkinlikler düzenlenecek.

BAKMER’in uzmanları hizmet verdi

İlk etkinlik Kayaşehir 2. Bölge Oltu sitesinde gerçekleşti. Site bahçesinde düzenlenen etkinlikte korana virüs tedbirleri de elden bırakılmadı. Alana girişte ateş ölçümü yapıldı. Maske ve sosyal mesafenin dikkat edildiği etkinlikte BAKMER’e bağlı uzman diyetisyenler ziyaretçileri ücretsiz hizmet verdi. Diyetisyenlerin yanı sıra ziyaretçilerin cilt ve saç analizleri de gerçekleştirildi. Öte yandan çocuklar için kurulan çadırda boyama etkinliği düzenlendi.

Geri dönüşümden elde edilen hediyeler verildi

Etkinlik alanındaki geri dönüşüm çadırında bilgilendirilen vatandaşlara geri dönüşümden elde edilen; atık pil kutusu, şapka, saat, bez çanta, boyama kitabı, boy cetveli, pil kitabı ve bez çanta hediye edildi. Alana giren çocuklara Başakgiller çıkartmalı maskeler dağıtıldı. Etkinlikte Başakşehir Belediyesi tarafından geliştirilen ve şehrin anahtarı olarak tanımlanan Başakşehirli mobil uygulaması da site sakinlerine tanıtıldı.

“Hizmet ayağımıza geldi”

Etkinlik alanına girerken korona virüs için alınan önlemlerden memnun kaldığını dile getiren Hatice Şahin, “Buraya iki çocuğumla beraber geldim. Bilgievlerine gidiyorum ama böyle bir hizmetin ayağımıza gelmesi çok güzel oldu. Pandemiden dolayı evde çok sıkılmıştı çocuklarım. Küçük oğlum da boyama yapmayı çok seviyor onun için de iyi oldu.” dedi. Kayaşehir’de oturan Mihriban Pala ise Başakşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği “Size Geldik” projesinden memnun kaldığını dile getirdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor