Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GÖRME ENGELLİLER İÇİN ÖRNEK PROJE

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GÖRME ENGELLİLER İÇİN ÖRNEK PROJE

29 Eylül 2020, Salı 14:23 / Son Güncelleme : 29 Eylül 2020, Salı 14:23
BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN GÖRME ENGELLİLER İÇİN ÖRNEK PROJE
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, “Senin Sesin, Benim Kitabım” projesiyle görme engelli vatandaşlar için kitap okuma kampanyası başlattı. Sesli kitapların ilkini okuyan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçe sakinlerini projeye destek vermeye çağırdı.

Başakşehir Belediyesi, görme engelli bireylerin bilgiye erişimlerine katkı sağlamak adına, sesli kitaplar hazırlamak için yola çıktı. “Senin Sesin, Benim Kitabım” adlı proje ile engelli bireylerin toplumsal hayata en aktif şekilde katılmalarının desteklenmesi amaçlanıyor.

Projenin ilk kitabını Başkan Kartoğlu seslendirdi

“Senin Sesin, Benim Kitabım” projesinin ilk adımı Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’ndan geldi. Başakşehir Millet Kıraathanesi’nde kurulan özel stüdyoda yine görme engelli bir yazar olan Cemil Meriç’in Bu Ülke adlı kitabını seslendiren Başkan Kartoğlu, tüm vatandaşları projeye destek vermeye çağırdı.

Görme engelli gençlerin kitaplara erişimini sağlamak ve görme engelli bireylere yönelik toplumun diğer kesimlerinde empati duygusunu geliştirmek amacını güden proje ile çok sayıda kitap gönüllülerin sesinde hayat bulacak.

Web sitesi üzerinden gönüllü olunabiliyor

Kitap okumayı seven, diksiyonu ve ses tonunun seslendirmeye uygun olduğunu düşünenler,  www.basaksehirmilletkiraathanesi.com sitesi üzerinden gönüllü formunu doldurarak, gerekli standartları sağlaması durumunda kitap okuyabiliyor. Seslendirilen kitaplar yine web sitesi üzerinden görme engelli okuyucuların kullanımına sunuluyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor