Başakşehir

anasayfa Başakşehir Kurban Bayramı Sonrası İlçe Genelinde Temizlik

Kurban Bayramı Sonrası İlçe Genelinde Temizlik

07 Ağustos 2020, Cuma 16:11 / Son Güncelleme : 07 Ağustos 2020, Cuma 16:11
Kurban Bayramı Sonrası İlçe Genelinde Temizlik
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, Kurban Bayramı sonrası ilçe genelinde temizlik ve dezenfeksiyon çalışması başlattı. Başakşehir’in her köşesindeki konteynerler elden geçirildi, yollar deterjanlı tazyikli suyla yıkanarak çalışmalar tamamlandı.

Başakşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı sonrası kurban atıklarının temizlenmesi için hızla harekete geçti. 4 günlük bayram tatilinin ardından çalışmaya başlayan ekipler, Başakşehir’in tüm mahallelerinde temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yaptı.

Çevre kurban atıklarından arındırıldı

Temizlik ekiplerinin son durağı olan Güvercintepe ve Altınşehir’de ise geniş kapsamlı temizlik çalışması başlatıldı. Güvercintepe’de konteynerler deterjanlı, tazyikli suyla yıkandı ve dezenfekte edildi. Kurban atıkları nedeniyle oluşmaya başlayan kötü koku bertaraf edildi. Güvercintepe’de yollar da tazyikli suyla temizlendi. Altınşehir’de ise konteyner ve yol temizliğinin yanı sıra ekipler mıntıka temizliği yaptı. Boş arsalar ve yeşil alanlara atılmış atık ve çöpler kaldırıldı. Bu alanlar yıkanarak temizlendi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor