Başakşehir

anasayfa Başakşehir Cumhurbaşkanı Erdoğan Dev Hastaneyi İnceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dev Hastaneyi İnceledi

21 Mayıs 2020, Perşembe 14:27 / Son Güncelleme : 21 Mayıs 2020, Perşembe 14:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan Dev Hastaneyi  İnceledi
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Japonya Başbakanı Abe'nin katılımıyla açılışını gerçekleştireceği Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve  Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin katılımıyla bugün hizmete açıldı.

789 bin metrekare arsa alanı üzerine kurulu ve 1 milyon 21 bin metrekare kapalı alana sahip Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 2 bin 68 sismik izolatör ile depreme dayanaklı inşa edildi.

Ayrıca 3 heliportu bulunan, 10 bloktan oluşan, 456'sı yoğun bakım yatağı olmak üzere 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip hastanede, 30 bin metrekare kapalı alan içinde erişkin, çocuk travma ve kadın doğum acil servisleri yer alıyor.

Günlük asgari 7 bin hastaya hizmet verecek düzeyde tanı ve tedavi üniteleri olan acil servislerde, negatif basınçlı odaları bulunan hastane gerektiğinde acil yoğun bakım şartlarının sağlanabileceği 226 gözlem alanı, 725 poliklinik odası, 3'ü hibrit toplam 90 ameliyathanesi ile günlük 35 bin ayaktan hasta alabilecek ve ayrıca burada 500 özellikli ameliyat da yapılabilecek.

Çocuk ve erişkinler için 107 branşta hizmet verecek hastanede en gelişmiş tıbbi cihazlar ve donanımla ileri düzeyde tanı ve tedavi imkanı sunulacak.

Ameliyat sırasında hastaya anestezi halindeyken ışın tedavisi uygulanabilen Xoft İntraoperatif Radyoterapi (IORT) sistemi de ilk kez burada kullanılacak.

"Enerji ve çevre dostu" tasarımlarla inşa edilen hastanede 654 kişilik iki konferans salonu da bulunuyor.

İlk etabı 20 Nisan'da açılan  Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine yalnızca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastaları nakledilmişti.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor