Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir'de Sokağa Çıkma Yasağı Fırsata Çevriliyor!

Başakşehir'de Sokağa Çıkma Yasağı Fırsata Çevriliyor!

10 Mayıs 2020, Pazar 18:02 / Son Güncelleme : 10 Mayıs 2020, Pazar 18:02
Başakşehir'de Sokağa Çıkma Yasağı Fırsata Çevriliyor!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarını fırsata çevirerek ilçede genelindeki cadde ve sokaklarda bakım, onarım ve asfaltlama çalışmaları yapıyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamına hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları, Başakşehir’de fırsata çevriliyor. Hafta içinde yoğun araç ve yaya trafiği nedeniyle çalışılması güç güzergâhlarda oluşan bozulmalar düzeltiliyor, yol ve caddelerin bakım, onarım ve asfalt serim işlemleri tamamlanıyor.


Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, çalışmak için ilçe genelindeki kritik noktaları seçti. Kısıtlama bittiğinde trafiğin aksamaması ve vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalara hız verildi. Normal şartlarda iki haftalık zaman diliminde tamamlanan çalışmalar, sokağa çıkma kısıtlaması sürecine sığdırıldı.


KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ İHMAL EDİLMİYOR


Çalışmalar kapsamında ilçenin en sık kullanılan caddelerinden Toros Caddesi’nde bulunan çukur, soyulma gibi olumsuzluklar giderildi. Bölgede asfalt serimi yapan ekipler, koronavirüse karşı da gerekli önlemleri aldı. Çalışanlar, maske ve eldiven gibi donanımları kullanmanın yanı sıra sosyal mesafe kurallarına da uydu.


“NORMALDE 10 GÜN SÜRECEK ÇALIŞMALAR 1-2 GÜNDE BİTİYOR”


Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden inşaat mühendisi Burak İnan, çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, "Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günleri değerlendirerek önemli güzergâhlardaki yol bakım ve onarımları tamamlıyoruz. Normal şartlarda 1 hafta, 10 gün sürebilecek çalışmalar, trafiğin olmaması sebebiyle 1-2 günde bitiyor. Yol bakım, onarım ve asfaltlama çalışmalarımız sürecek" diye konuştu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor