Başakşehir

anasayfa Başakşehir NE KADAR ATIK O KADAR HEDİYE

NE KADAR ATIK O KADAR HEDİYE

30 Ocak 2020, Perşembe 14:27 / Son Güncelleme : 30 Ocak 2020, Perşembe 14:27
NE KADAR ATIK O KADAR HEDİYE
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir’de geri dönüşüm seferberliğinin meyveleri toplanmaya başladı. Modern ve örnek kent olma yolunda hayata geçirilen “Atık Nakit” projesiyle hem site görevlileri hem de çevre kazanıyor.

Başakşehir Belediyesi’nin atıkları para puana dönüştüren uygulaması Atık Nakit projesine katılım her geçen artıyor. Projenin son değerlendirme toplantısında topladıkları atıkları belediyeye teslim eden site görevlilerine hediye çekleri verildi.

Atık toplayan görevlilere hediye çeki

“Atık Nakit” programına katılan site görevlileri, Başakşehir Belediyesi tarafından Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlenen yemekte bir araya geldi. Programa Başakşehir Belediyesi Atık Yönetim Şefi Taceddin Özcan da katıldı. Toplantıda görevliler, atık toplama programından duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Hem temizlik görevlileri hem de site yöneticileri, sorumluluk alanlardaki eksiklikleri bildirdiler. Evsel atıkların, geri dönüştürülebilir atıklardan daha fazla ayrılabilmesi konusunda yardım istediler. Başakşehir Belediyesi yetkilileri de, eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini ifade ettiler. Program sonunda atık toplayan site görevlilerine hediye çekleri teslim edildi.  

“Atık için birlikte motive oluyoruz”

Başakşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde görevli Çevre Mühendisi Muhittin Gülkan, toplantının site yöneticisi ve temizlik görevlilerinin motivasyonunu sağlamak amacıyla yapıldığını, görevlilerle atık toplama miktarını artırmak için yapılması gerekenleri konuştuklarını söyledi. 

Toplantıya katılanlardan Çamlıca Evleri Site Müdürü Mehmet Kara ise, projeye başladıklarında bu kadar ilgi göreceklerini düşünmediklerini belirterek, “Tahminimizden daha fazla geri dönüş aldık. Sitemizde yaşayan vatandaşlar her geçen gün bu konuda daha da bilinçlendi. Evsel atık oranımız kısa sürede yarı yarıya düştü. Bu projeyi hayata geçiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na teşekkür ederiz.” diye konuştu.

 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor