Başakşehir

anasayfa Başakşehir MİNİK YASEMİN’İN MUTLULUK GÖZYAŞLARI

MİNİK YASEMİN’İN MUTLULUK GÖZYAŞLARI

27 Aralık 2019, Cuma 19:42 / Son Güncelleme : 27 Aralık 2019, Cuma 19:42
MİNİK YASEMİN’İN MUTLULUK GÖZYAŞLARI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir’de İyilik Zamanı (BİZ) gönüllüleri, 11 yaşındaki Yasemin Cankur’u hayaline kavuşturdu. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na yazdığı mektupta kendisine ait bir odası olmasını isteyen minik Yasemin, yeni odasında mutluluk gözyaşları döktü.

Geçirdiği bir hastalık sonucu saç ve kaşları dökülen Yasemin Cankur’un hayalini Başakşehir’de İyilik Zamanı (BİZ) gönüllüleri gerçekleştirdi. Güvercintepe Ortaokulu’nda 5. sınıf öğrencisi olan Yasemin Cankur’un en büyük destekçilerinden biri Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu oldu.

Hayaller “BİZ” ile gerçek oluyor

Başkan Kartoğlu, evinde ziyaret ettiği Yasemin’in eğitimine yabancı dil alanında devam etmesini sağladı. Yasemin, daha sonra Başkan Kartoğlu’na bir mektup yazarak hayalini anlattı. Kendisine ait bir odasının olmasını isteyen küçük kızın bu isteği hayallerde kalmadı. BİZ gönüllülerinin ulaştığı Bursa İnegöl’deki hayırseverin bir genç odası bağışlamasıyla sürpriz için kollar sıvandı.

Mutluluk gözyaşları döktü

Yasemin’in annesi Nurcan Cankur, sürpriz yapmak için organizasyonu kızından gizledi. Sadece odanın badana yapılacağını söyledi. Hazırlıklarını tamamlayan BİZ gönüllüleri, Yasemin sabah okula gittikten sonra evine geldi. Malzemeler tek tek montajlanarak Yasemin’in odasına yerleştirildi. Yasemin okuldan geldiğinde her şey hazırdı. Annesi yenilenmiş odasını gösterdiğinde küçük kız, önce çok şaşırdı ardından mutluluktan ağladı.

“Kızımın hayalini gerçekleştirdiler”

Anne Nurcan Cankur, kızının heyecanı ve gözlerindeki mutluluğu görünce duygulandı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na, hayırsever vatandaşa ve BİZ gönüllülerine gönülden teşekkür eden Cankur, Başkan Kartoğlu’nun desteğini hep yanlarında hissettiklerini söyledi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor