Başakşehir

anasayfa Başakşehir “KARARLAR 7 SANİYEDE VERİLİYOR”

“KARARLAR 7 SANİYEDE VERİLİYOR”

27 Aralık 2019, Cuma 19:40 / Son Güncelleme : 27 Aralık 2019, Cuma 19:40
“KARARLAR 7 SANİYEDE VERİLİYOR”
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi personeline, insanların algı ve iletişim sürecinin nasıl oluştuğunu öğrenerek iletişim becerileri kazanmalarına yönelik “İletişim: Pozitif Bir Başlangıç” eğitimi verildi. İletişim Eğitmeni Güven Bakırtaş, “İnsanların yüzde 82’si tüm kararlarını 7 saniyede alıyor” dedi.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitimde İletişim Eğitmeni Güven Bakırtaş, personele “Algıyı ve iletişimi oluşturan unsurlar: Beden dili, ses tonu ve kelimelerin iletişime etkisi, “Günlük iletişimde çokça yapılan hatalar” , “Etkili iletişimde soru sormanın önemi” ve “İletişimde sorun giderme ipuçları” gibi konularda sunum yaptı.

“Algıların sadece yüzde 7’si kelimelerden etkileniyor”

Bakırtaş, iletişimde en önemli faktörün algılar olduğunu belirterek, “Algılarımızın yüzde 55’i beden dili, yüzde 38’i ses tonu ve sadece yüzde 7’si kelimelerden etkileniyor.” diye konuştu. 

Eğitim ilerleyen günlerde devam edecek 

Kişi, durum ve benzeri algılarımızın yüzde 82 oranında ilk 7 saniyede pozitif ya da negatif olarak şekillendiğini aktaran Bakırtaş, temas sonrasında ilk izlenimlerin yüzde 75 oranında değişmeden kaldığını dile getirdi.

Ödüllü soru cevap formatı ve sinevizyon sunumlarıyla desteklenen interaktif eğitimden tüm personel yaralanacak. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor