Başakşehir

anasayfa Başakşehir 3. GENÇLİK OYUNLARI BİLYALI TORNET İLE BAŞLADI

3. GENÇLİK OYUNLARI BİLYALI TORNET İLE BAŞLADI

04 Kasım 2019, Pazartesi 15:48 / Son Güncelleme : 04 Kasım 2019, Pazartesi 15:48
3. GENÇLİK OYUNLARI BİLYALI TORNET İLE BAŞLADI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehirli 25 bin öğrenciyi spor, kültür ve sanatla buluşturacak 3. Gençlik Oyunları, bilyalı tornet yarışlarıyla başladı. Şamlar Tabiat Parkı’ndaki zorlu parkurda 4 gün sürecek yarışlarda, 36 okuldan 278 öğrenci mücadele edecek.

Başakşehir Belediyesi’nin, ilçe genelindeki lise ve ortaokullarda eğitim gören öğrencilere sporu sevdirmek ve özel yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla düzenlediği 3. Gençlik Oyunları başladı. Bu yıl ortaokul öğrencilerinin de katıldığı oyunlarda, ilk heyecan bilyalı tornet yarışlarında yaşandı.

Şamlar Tabiat Parkı’nda büyük heyecan

Şamlar Tabiat Parkı 5. Kapı’da gerçekleştirilen yarışların ilk gününde, Özel İstanbul Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Aliya İzzetbegoviç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden takımlar mücadele etti. 

36 okuldan 278 öğrenci mücadele edecek

Liseli gençlerin zorlu parkurda birbirinden renkli araçlarıyla ortaya koyduğu mücadele ilgiyle izlendi. En hızlı olan sporcuların dereceye gireceği bilyalı tornet yarışlarında, ilçe genelindeki 24 lise ve 12 ortaokuldan toplam 278 öğrenci ter dökecek. 

“Hem yarışıyor hem stres atıyoruz”

Özel İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencilerinden Hasan Murat Özgen ve takım arkadaşı Ömer Yiğit Yaşar, “Gençlik Oyunları’nda yarışmak güzel bir deneyim oldu. Ayrıca yoğun geçen sınav döneminin sonuna denk gelmesi üzerimizdeki stresi atmamıza vesile oldu. İnşallah birinci oluruz.” ifadelerini kullandılar.

Gençlik Oyunları’na rekor katılım 

Bilyalı tornet yarışları, perşembe günü yapılacak final mücadelesiyle sona erecek. Bu yıl liselerin yanı sıra ortaokulların da katıldığı Türkiye’nin tek gençlik oyunlarında öğrenciler, 33 kategoride mücadele edecek. Yaklaşık 6 ay sürecek oyunlarda, sportif yarışmaların yanı sıra bilim, sanat, teknoloji ve sosyal sorumluluk gibi pek çok alanda gençlerin özel yeteneklerinin ortaya çıkarılması hedefleniyor. Nisan ayı sonunda gerçekleştirilecek “Spor Şöleni” ile tamamlanacak Başakşehir Gençlik Oyunları’na 25 bin lise ve ortaokul öğrencisinin katılması bekleniyor. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor