Başakşehir

anasayfa Başakşehir “SAHNEDE BİR ÖMÜR SÖYLEŞİLERİ” BAŞLADI

“SAHNEDE BİR ÖMÜR SÖYLEŞİLERİ” BAŞLADI

25 Ekim 2019, Cuma 17:18 / Son Güncelleme : 25 Ekim 2019, Cuma 17:18
“SAHNEDE BİR ÖMÜR SÖYLEŞİLERİ” BAŞLADI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kültür-sanat sezonunun yeni projelerinden “Sahnede Bir Ömür” söyleşileri duayen tiyatro sanatçısı Ferdi Akarnur ile başladı. Akarnur, ‘Neden tiyatro?’ sorusuna, “Bunu ben de bilmiyorum ama bir daha doğsam yine tiyatrocu olurdum” yanıtını verdi.

Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Başakşehir Belediyesi Tiyatro Akademisi Koordinatörü İlknur Demir’in yaptığı “Sahnede Bir Ömür” söyleşi programına Tiyatro Akademisi öğrencileri, eğitmenleri ve  tiyatroseverler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“Meslekte 53’üncü yılım”

Tiyatroya memleketi Samsun’da henüz ortaokul sıralarındayken başladığını anlatan Akarnur, “53 yıldır mesleğin içindeyim. Oyunculuktan başka bir işle de uğraşmadım” dedi. Bir gencin, ‘Neden tiyatro?’ sorusunu cevaplayan Akarnur, “Bunu ben de bilmiyorum ama bir daha doğsam yine tiyatrocu olurdum” ifadelerini kullandı.

“Maden işçiliğinden sonra en zor iş oyunculuk”

Jan Dark'ın “Öteki Ölümü” adlı yeni bir oyuna başladıklarını ve provalarda halâ ilk günkü heyecanı hissettiğini dile getiren Akarnur, şunları kaydetti: “Maden işçilerinden sonra en zor iş bizim oyunculuk diye düşünüyorum. Fikir işçisiyiz. 2 saatlik bir oyun için aylarca prova yapıyoruz. Rahmetli Avni Dilligil’den eğitim almak için günlerce peşinden koştum ama sonunda başardım. Ondan 5 yıl eğitim aldım. Oyunculuğa dair öğrendiklerimi ona borçluyum.”

“Tiyatro Festivali harika bir işti”

Başakşehir Belediyesi’nin 2. Gençlik Oyunları’nın kapsamında düzenlediği Tiyatro Festivali’nde jüri üyeliği yaptığını hatırlatan Akarnur, “Başakşehir Belediyesi ve Başakşehirli gençler tiyatroya dair harika işler yapıyor. Tiyatro Festivali harika bir işti. Liseli gençler tiyatro kulüplerinde rol almalı.” değerlendirmesinde bulundu.

Akarnur’un seyircilerin sorularını da yanıtladığı program, çiçek takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor