Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR’DE DEPREM BİLİNCİ ARTIYOR

BAŞAKŞEHİR’DE DEPREM BİLİNCİ ARTIYOR

23 Ekim 2019, Çarşamba 16:36 / Son Güncelleme : 23 Ekim 2019, Çarşamba 16:36
BAŞAKŞEHİR’DE DEPREM BİLİNCİ ARTIYOR
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi’nin Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda hizmete açtığı Deprem Simülasyon Merkezi’nde, 8 ayda 5 bin Başakşehirliye deprem eğitimi verildi.

Başakşehir Belediyesi, ilçe sakinlerini deprem başta olmak üzere afetlere karşı bilinçlendirmek amacıyla başlattığı çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Geçen Mart ayında Kayaşehir’de hizmete giren Kültür ve Yaşam Parkı bünyesinde kurulan Deprem Simülasyon Merkezi’ndeki eğitimler de aralıksız sürüyor. 

7,4 büyüklüğündeki depremi yaşıyorlar 

Merkezde, lise seviyesindeki öğrenciler başta olmak üzere 14 yaş ve üzeri Başakşehirlilere, temel afet bilinci eğitimi veriliyor. Eğitimin ilk bölümünde katılımcılara, deprem öncesinde, anında ve sonrasında doğru hareket tarzları hakkında teorik bilgiler aktarılıyor. 

Eğitimin ardından katılımcılara, 5,4 ve 7,4 büyüklüğündeki depremlerde sınıfta ve evde nasıl hareket etmeleri gerektiği simülatörde uygulamalı olarak gösteriliyor. Sanal deprem deneyimi yaşayan katılımcılara, “Tedbir Hayat Kurtarır” ve “Yapısal Olmayan Tehlikeler Azaltılabilir” başlıklı bilgilendirme broşürleri de veriliyor.

5 bin Başakşehirliye eğitim verildi 

Deprem bilinçlendirme çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bir yandan ilçemizi depreme dayanıklı, güçlü, yaşam kalitesi yüksek bir şehir olarak hazırlarken diğer yandan da Başakşehirlileri depremle ilgili bilinçlendiriyoruz. Deprem Simülasyon Merkezimizde 8 ayda 5 bin ilçe sakinimize eğitim verdik” dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor