Başakşehir

anasayfa Başakşehir TASAVVUF MUSİKİSİ KOROSU SEZONU AÇTI

TASAVVUF MUSİKİSİ KOROSU SEZONU AÇTI

01 Ekim 2019, Salı 23:21 / Son Güncelleme : 01 Ekim 2019, Salı 23:21
TASAVVUF MUSİKİSİ KOROSU SEZONU AÇTI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Medeniyetimizin musiki birikimine işaret etmek ve musikinin nadide eserlerini geleceğe taşımak adına kurulan Başakşehir Tasavvuf Musikisi Korosu, yeni üyeleriyle çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Geçen yıl Ramazan etkinlikleri ve özel programlarda verdikleri 7 konser ile Başakşehirlilerin gönlünde taht kuran koro, Cemil Meriç Bilgievi’nde yapılan seçmelerin ardından yeni çalışmalarına başladı.

Başakşehir’de müziğe de engel yok

Başakşehir Tasavvuf Musikisi Korosu’nun seçmelerine gelenler arasında paralimpik engelli sporcu Hayati Yiğitoğlu da vardı. Çocukken geçirdiği bir elektrik kazası sonucu sağ kolunu ve sağ bacağını kaybeden Yiğitoğlu, yüzmeden bisiklete sporun çeşitli dallarındaki başarılarına müziği de eklemek istediğini dile getirerek, “Spora Engel Yok’ sloganıyla çıktığım yolda şimdiye kadar farklı spor dallarıyla uğraştım ve uğraşmaya devam ediyorum. Başakşehir Tasavvuf Musikisi Korosu’nun seçmeleri olduğunu öğrenince buraya da başvurmak istedim ve mülakatları geçtim. İnşallah bundan sonra müzikte de engel yok diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Çalışmalarımıza şevkle devam edeceğiz” 

Koro Şefi, İbn Haldun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Türk Din Musikisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Öncel, kuruldukları günden bugüne kadar kendilerine maddi-manevi desteğini esirgemeyen Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bu koro İbn Haldun Üniversitesi ve Başakşehir Belediyesi’nin bir meyvesidir. Müzik geçmişi olmayan katılımcılardan oluşan bir koroyla dört ay gibi kısa bir sürede sahne alacak duruma geldik ve birçok kez Başakşehirli sanatseverlerle buluştuk. İnşallah bundan sonra da yeni üyelerimizle birlikte çalışmalarımıza şevkle devam edeceğiz.” diye konuştu.

Çarşamba günleri saat 19.00’da Cemil Meriç Bilgievi’nde bir araya gelecek koronun prova çalışmalarını tasavvuf musikisine gönül veren herkes takip edebilecek.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor