Başakşehir

anasayfa Başakşehir ZAFER BAYRAMI BAŞAKŞEHİR'DE COŞKUYLA KUTLANDI

ZAFER BAYRAMI BAŞAKŞEHİR'DE COŞKUYLA KUTLANDI

04 Eylül 2019, Çarşamba 18:42 / Son Güncelleme : 04 Eylül 2019, Çarşamba 18:42
ZAFER BAYRAMI BAŞAKŞEHİR'DE COŞKUYLA KUTLANDI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir’de 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle düzenlenen etkinlikte Yusuf Güney rüzgârı esti. Başakşehir Belediyesi 2. Gençlik Oyunları Hitabet Yarışması birincisi Enes Atak da ‘İstiklal Marşı’ ile vatandaşlara duygusal anlar yaşattı.

Başakşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla çeşitli etkinliklere imza attı. Bahçeşehir Gölet’te düzenlenen kutlama programında Başakşehirliler bando takımı ve halk oyunları gösterileriyle doyasıya eğlendi. 

Ellerde Ayyıldızlı bayraklar, dillerde İstiklal Marşı

Başakşehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği kortejle başlayan program boyunca Ayyıldızlı bayrakların dalgalandı. Gecede Başakşehir Belediyesi 2. Gençlik Oyunları Hitabet Yarışması birincisi Enes Atak okuduğu ‘İstiklal Marşı’ ile vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı. 

“Ne mutlu ki böyle bir vatanın evlatlarıyız”

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliğinde konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Ağustos ayının bir zafer ayı olduğunu belirterek, “Bugün 30 Ağustos ama daha öncesi 26 Ağustos’ta bildiğiniz gibi Malazgirt Zaferimizi kutladık. Bu cennet vatana Sultan Alparslan’la bir vatan oluşturup daha sonrasında da zafer bayramı oluşturacak olan İstiklal mücadelesiyle tüm dünyaya Anadolu’yu yurt edindiğimizi göstermiş olduk. Ne mutlu ki böyle bir vatanın evlatlarıyız, ne mutlu ki böyle atalarımız var. Başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize ve bu vatan için can verenlere Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Başakşehirliler Yusuf Güney’le coştu 

Başkan Yasin Kartoğlu’nun konuşmasının ardından program, sanatçı Yusuf Güney’in konseriyle devam etti. Hayranlarının yoğun sevgi gösterilerinde bulunduğu sanatçı, ‘Heder Oldum Aşkına’, ‘Melekler Seni Bana Yazmış’ gibi sevilen şarkılarını seslendirdi. Başakşehirliler, Yusuf Güney konseriyle hem gönüllerince eğlendi hem Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

“Zaferimizi en mutlu şekilde kutluyoruz”

Programa katılan vatandaşlardan Mutlu Güvenç de, bugünü ailesiyle beraber mutlu şekilde kutladıklarını dile getirerek, “Bundan daha mutlu bir günümüz olamaz. Biz her şeyi dört dörtlük kutladık. Belediye’miz programı çok iyi planlamış, insanlara yer hazırlamış. Başakşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları havai fişek gösterileriyle sona erdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor