Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR’E YENİ BİR KENT MEYDANI DAHA

BAŞAKŞEHİR’E YENİ BİR KENT MEYDANI DAHA

04 Eylül 2019, Çarşamba 18:34 / Son Güncelleme : 04 Eylül 2019, Çarşamba 18:34
BAŞAKŞEHİR’E YENİ BİR KENT MEYDANI DAHA
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İstanbul’un yeni merkezi Başakşehir, Türkiye’nin ilk planlı kent meydanı Başakşehir Kent Meydanı’nın ardından yeni bir meydana daha kavuşuyor. Fatih Terim Stadyumu ile Sular Vadisi girişi arasında inşa edilen kent meydanında hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Başakşehir Belediyesi, daha güzel ve yaşanabilir bir Başakşehir için ilçeye kazandırdığı projelere bir yenisini daha ekledi. Modern ve nitelikli konut projelerinin yanı sıra ortak yaşam alanlarıyla İstanbul’un yeni merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Başakşehir’in ikinci kent meydanı için geri sayım başladı.

Toplam 18 bin metrekare alana sahip 

Başakşehir 4. Etap’ta yer alan Fatih Terim Stadyumu ile Sular Vadisi girişi arasındaki kent meydanında çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Toplam 18 bin 90 metrekarelik alan sahip kent meydanının 980 metrekarelik bölümü yeşil alana ayrıldı. Yeşil alanlardaki peyzaj çalışmalarının aralıksız devam ettiği meydanda, 12 bin 130 metrekarelik yürüyüş yolu bulunuyor. 

Altyapı çalışmaları ‘kazısız’ yapılacak 

Fatih Terim Stadyumu ile Sular Vadisi’ni birbirine bağlayacak meydana ayrıca yeraltı kanalları döşendi. Bu sayede daha sonra yapılacak muhtemel elektrik, fiberoptik gibi altyapı çalışmaları kazı yapılmadan gerçekleştirilebilecek. Böylece Başakşehirlilerin meydanı kesintisiz bir şekilde kullanması da sağlanacak.  

Esnaf yeni dükkânlarına taşındı 

Yayaların rahat kullanabileceği geniş kaldırımların yapıldığı meydan, görselliği ön plana çıkaracak dekoratif aydınlatma direkleriyle donatıldı. Meydan bölgesinde market, pastane, eczane gibi 19 ticari dükkân da faaliyete geçti. Yıkılan eski çarşıda faaliyet gösteren esnaf, yeni dükkânlarına taşınarak Başakşehirlilere hizmet vermeye devam ediyor.   

“Her yeni proje yeni komşular, yeni dostluklar demek”  

Kent meydanındaki çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceleyen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Çalışmalarımız tamamlandığında Başakşehir, yeni ve modern bir meydana daha kavuşmuş olacak. İnanıyorum ki bu meydan, komşuluk ilişkilerimizin bir adım daha ileriye taşıyacaktır. Her yeni proje gibi yeni kent meydanımızın da yeni komşulara, yeni dostluklara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor