Başakşehir

anasayfa Başakşehir ÇEVRECİ MİNİK BEREN ‘SIFIR ATIK’ KUTUSUNA KAVUŞTU!

ÇEVRECİ MİNİK BEREN ‘SIFIR ATIK’ KUTUSUNA KAVUŞTU!

26 Temmuz 2019, Cuma 11:45 / Son Güncelleme : 26 Temmuz 2019, Cuma 11:45
ÇEVRECİ MİNİK BEREN ‘SIFIR ATIK’ KUTUSUNA KAVUŞTU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, evlerinin önündeki geri dönüşüm kutusunun yerinde olmadığını fark eden çevreci minik Beren’in sosyal medyadan gelen çağrısını yanıtsız bırakmadı.

Başakşehir'de evlerinin önündeki geri dönüşüm kutusunun yerinde olmadığını fark eden çevreci minik Beren, babası Burak Gökkaya aracılığıyla sosyal medyada yayınladığı videoda "Ben çöplerimi şimdi nereye atacağım?" diyerek Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nu etiketledi. Katoğlu'nun minik kıza yanıt gecikmedi.

Çevre hassasiyeti yüksek olan minik Beren'in geri dönüşüm kutularının kaybolmasından dolayı sosyal medyada yayınladığı video büyük beğeni topladı. Küçük kızın yayınladığı videoyu Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu anında yanıtladı. Başkan Kartoğlu, yayınladığı videoda, kaybolan geri dönüşüm kutularının yerine yenilerini yollayacağını söyledi.

"Yarın mutlaka yenilerini sana göndereceğim"

Beren'in yayınladığı mesajı sosyal medyada gören Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Beren'cim mesajını aldım. Üzerinde 'Başakgiller' yazılı geri dönüşüm kutularınızın kaybolduğunu öğrenmiş oldum. Sakın üzülme, ben yarın mutlaka yenilerini sana göndereceğim. Özellikle seni ve aileni çevre hassasiyetinizden dolayı tebrik etmek istiyorum, Hoşça kal" diye konuştu.

Ekipler anında harekete geçti

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Başkan Kartoğlu’nun talimatı üzerine sabah saatlerinde harekete geçti. Minik Beren’i mutlu etmek için yola koyulan ekipler soluğu Gökkaya ailesinin evinde aldı. Ekipleri annesi Merve Gökkaya ile beraber karşılayan Beren’in sevinci görülmeye değerdi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na teşekkür eden Beren, sıfır atık ünitesinin kaybolduğu günden beri biriktirdiği plastik atıkları geri dönüşüm kutusuna attı.

“Beren Başakgiller sayesinde çevre bilinci kazandı”

Beren’in annesi Merve Gökkaya, kızının, Türkiye’de ilk defa Başakşehir Belediyesi’nin başlattığı “Sıfır Atık, Güzel Gelecek” projesi sayesinde geri dönüşüm fikrini özümsediğini belirterek, “Beren Başakgiller’i ve özellikle de Dönüştör Fikri’yi çok sevdi. Evdeki plastik ve kağıt atıkları direkt götürüp geri dönüşüm kutusuna atıyordu. Kutularımız kaybolduktan sonra da çok üzülmüştü ama sağ olsun Başkanımız Yasin Kartoğlu Beren’in çağrısına kayıtsız kalmadı ve kutuları hemen evimize gönderdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor