Başakşehir

anasayfa Başakşehir "İHTİYAÇ SAHİPLERİ VE ENGELLİ AİLELERİNE SAHUR VE İFTARLIKLARINI BİZ GÖNDERİYORUZ"

"İHTİYAÇ SAHİPLERİ VE ENGELLİ AİLELERİNE SAHUR VE İFTARLIKLARINI BİZ GÖNDERİYORUZ"

09 Mayıs 2019, Perşembe 14:49 / Son Güncelleme : 09 Mayıs 2019, Perşembe 14:49
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir'de Ramazan boyunca ilçedeki engelli ailelerine ve ihtiyaç sahiplerine mobilize ekiplerle iftariyelik ve sahur yemekleri götürülecek.

Başkan Kartoğlu, Ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine, yaşlılara ve engelli ailelerine iftariyelik ve sahur paketi götürüleceklerini ifade etti. Ramazan'ın maneviyatına uygun el sanatlarına değinen Kartoğlu, neycisinden, tesbihçisine hat sanatına kadar tüm sanatların buluştuğu, icra edildiği stantlarda vatandaşların gezerek Ramazanın coşkusunu yaşayacaklarını söyledi.

1 ay boyunca sürecek olan Ramazan etkinliklerini tanıtan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Ramazan, Başakşehir'de mükemmel ve heyecanlı geçiyor. Biz de bu heyecanı fazlasıyla hissediyoruz. Ramazan stantlarımızı bu sene Kent Meydanı'nda kurduk. Bir de Bahçeşehir'de olmak üzere iki bölgemizde stantlarımız var. İftarı yapıyoruz, geliyoruz. Karşıda Cumhurbaşkanımızla beraber açtığımız ilk millet bahçemizde önce bir yürüyüş yapıyoruz, yediklerimizi eritiyoruz.

Ondan sonra buraya gelip hoş ve güzel bir ortam yaşıyoruz. Ramazan eğlenceleri yaşıyoruz. Ramazan'ın maneviyatına uygun bir ortamda eğlence yaşıyoruz. Geceyi de güzel bir şekilde tamamlıyoruz. Ramazan etkinlik alanımızda Ramazan'ın maneviyatına uygun el sanatlarından neycisine, tesbihçisinden hat sanatına kadar tüm sanatların oluştuğu, icra edildiği stantlarımız var. Buralarda gezebilirler, hoş tatları olan dükkanlarımız var.

Aynı zamanda da günlük Kur'an-ı Kerim tilaveti ve çocuk eğlencelerimiz var. Günlük tasavvuf müziği ile ilgili de konuklarımız var. Güzel, dolu bir Ramazan yaşıyoruz. Öte yandan ihtiyaç sahipleri ve engelli ailelerine sahur ve iftarlıklarını biz gönderiyoruz. Evlerinde sıcak yemeklerini rahatça yesinle, iftarlarını yapsınlar diye böyle bir hizmetimiz var" ifadelerini kullandı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor