Başakşehir

anasayfa Başakşehir “Amacımız çocukların geleceklerini güzelleştirmek”

“Amacımız çocukların geleceklerini güzelleştirmek”

29 Nisan 2019, Pazartesi 12:41 / Son Güncelleme : 29 Nisan 2019, Pazartesi 12:41
“Amacımız çocukların geleceklerini güzelleştirmek”
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Türkiye'ye sığınan Kafkas ve Orta Asyalı mültecilere yönelik hizmet verecek Muhacir Destek Merkezi, İnsanı Müdafaa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) tarafından Başakşehir’de açıldı.

Kayaşehir 24. Bölge’de hizmet verecek Muhacir Destek Merkezi, törenle hizmete açıldı. Açılış törenine; İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, Diriliş Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk, muhacir aileler, çocuklar ve Başakşehirliler katıldı.

Çocuklara eğitim desteği verilecek 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda davetlilere seslenen İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, “Orta Asya, Suriye ve Kafkasya’dan Türkiye’ye sığınan mültecilerin ülkeye uyum sağlayabilmeleri için 10 yıldır yoğun çalışmalar yürütüyoruz” dedi.  

Hizmetlerine bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıkları ifade eden Özer, “Muhacir Destek Merkezi’nde, öncelikle Çeçenistan ve Dağıstan başta olmak üzere Doğu Türkistan ve Orta Asya’nın çeşitli bölgelerinden savaş ve baskılar sebebiyle Türkiye’ye sığınan mülteci ailelerin çocuklarına eğitim desteği vereceğiz” diye konuştu.

“Amacımız çocukların geleceklerini güzelleştirmek”

Başakşehir’deki Mülteci Destek Merkezi’nin yanı sıra Gaziantep’te de Suriyeli çocuklara hizmet veren iki okulları bulunduğunu belirten Özer, amaçlarının çocukların geleceklerini güzelleştirmek olduğunu söyledi.

Programa yöresel kıyafetleriyle katılan çocuklar, renkli görüntüler oluşturdu. Kendi dillerinde ve Türkçe şarkılar söyleyen çocuklar, şiirler de okudu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor