Başakşehir

anasayfa Başakşehir AHMET MELİK'İN KALEMİNDEN "SÖMESTR TATİLİ"

AHMET MELİK'İN KALEMİNDEN "SÖMESTR TATİLİ"

03 Şubat 2019, Pazar 13:15 / Son Güncelleme : 03 Şubat 2019, Pazar 13:15
AHMET MELİK'İN KALEMİNDEN
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Saygıdeğer Başakşehirliler Sömestr tatilinde olduğumuz şu günlerde çocuklarımız ve öğretmenler yorucu bir yarı yılı geride bırakarak, tatile kavuştular. Tatili kimimiz evimizde, kimimiz, çeşitli tatil beldelerinde, kimimiz de memleketimizde geçireceğiz. Mevsimin kış olması ve yolların da buna bağlı olarak çetin olacağından yola çıkacak olanlara hayırlı yolculuklar diliyorum.

15 gün Eğitim öğretim işlerine ara vermiş durumdayız. Bu dönemde çocuklarımızın tatili ve dinlenmeyi hak ettiklerini düşünmekteyim. Tatilde çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz, veya çocuklarınızın akran grubu ile geçireceği, oynayıp eğlenerek geçireceği zamanlar da çocuklarınızın gelişimine önemli katkılar sunacaktır. Zira çocuğun sosyalleşmesi önemli oranda oyun dünyasında gerçekleşir. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz umarım bu dönemi verimli bir şekilde geçirerek dinlenmiş zihinlerle okullarına geri dönerler. 
Biz bu hafta Başakşehir ilçesinde çocuklarımız tatilde neler yapabilirler, üzerinde durmaya çalışacağız. Başakşehir ilçesi sömestr tatilinin verimli bir şekilde geçirilmesi için inanılmaz fırsatlar sunuyor. Spor parklarıyla, bilgi evleriyle, kültür-sanat merkezleriyle siz değerli Başakşehir'lilere her şeyin en güzelini sunmaya çalışan belediyemizin hizmetlerini şöyle bir gözden geçirelim isterseniz. Sportif faaliyetler için aşağıdaki spor parklarından ücretsiz olarak faydalanılabilir. Oldukça zengin bir faaliyet alanı olan spor parklarında profesyonel eğitmenler eşliğinde spor yapmaları için çocuklarınızı bu alanlara güven içerisinde teslim edebilirsiniz. Peki bu spor parklarında hangi branşlar var gelin birlikte bir göz atalım.


Futbol Tenis Tekwando Kick Boks Okçuluk Hemsbal  
Basketbol Fitnes Atletizm Masa Tenisi Judo Cimnastik 
Voleybol Yüzme Badminton Satranç Karete Do Metorik Beceriler 
Hentbol Plates Mangala Reformer Bestemşe


Bu branşlarla ilgili nerede, ne var gibi merak ettiğiniz konuları öğrenmek için http://www.sporparklari.com/tesisler-basaksehir-spor-parki-7.html adresini ziyaret edebilirsiniz.


Oturduğunuz mahalleye göre aşağıda sıraladığımız spor parklarını ziyaret ettiğinizde danışmadaki görevliler sizlerin kaydını alacak, sıranız geldiğinde sizi arayacaklardır.

- Altınşehir Spor Parkı

- Bahçeşehir Spor Merkezi

-Bahçeşehir Tenis Parkı

-Başakşehir Spor Parkı 

-Güvercintepe Kadın Spor Merkezi 

-Güvercintepe Spor Parkı 

-Kayaşehir Spor Parkı 

-Şahintepe Spor Parkı 

-Şamlar 5. Kapı Etkinlik Alanı


Bu kadar mı, tabi ki değil. Diyelim çocuğunuzun sportif alanlarla ilgili fazla kabiliyeti yok. Bilgi, kültür, sanat alanında kendini daha iyi görüyor. Bu tür alanları desteklemek için de sizlere bilgi evlerini önerebilirim. Şimdi gelin birlikte bir de bilgi evlerine göz atalım. İlçemizde belediyemize bağlı 7 adet bilgi evi faaliyet göstermektedir. Bunlar; Akif İnan, Cemil Meriç, Şahintepe, Güvercintepe, Cevdet Kılıçlar, Altınşehir, Necdet Yıldırım bilgi evleridir. Kültür ve sanat alanında faaliyet gösteren bilgi evleri Başakşehir halkı tarafından büyük ilgi alaka görmektedir. 
Kimler faydalanabilir: 
Bilgi evindeki faaliyetler, daha çok 8-14 yaş çocuk ve gençlere yöneliktir. 
Bilgi evine öğrencilerin velisiyle gelmesi gerekmektedir. Ayrıca bilgi evine giriş ve çıkışlar tamamen velinin sorumluluğundadır. 
Öğrencilerin bilgi evinden istifade edebilmeleri için üye olmaları gerekmektedir. 
Üyelik için istenen belgeler şöyledir:


•Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 
• Öğrenci Belgesi 
• Velisinden Muvafakatname (Kayıt Formu) 
• 2 Adet Vesikalık Fotoğraf


Bilgievi'nde Yer Alan Faaliyetler Nelerdir? 
Sosyal ve kültürel birçok aktivitenin gerçekleştirildiği Bilgievlerinde ağırlıklı olarak tiyatro gibi sahne sanatları ile gitar, keman, bağlama, satranç, izcilik, resim, ebru, bilgisayar ve ney dersleri, profesyonel eğitimciler tarafından verilmektedir. 
Bunların dışında çocukların kitap okuması için bilgi evlerinin kütüphaneleri de hizmet vermektedir. Bu kütüphaneler sadece sömestr tatilinde değil, okulların açık olduğu dönemde de çocukların seviyesine uygun 5000'e yakın kitapla, okuma veya, ödevlerle ilgili araştırma yapmaları için çocuklarımıza hizmet vermektedir. 
Tüm aile birlikte, sadece çocuk, sadece yetişkinler ile ilgili sanatsal, kültürel etkinlik arıyorsanız, size Mehmet Emin Saraç Kültür merkezini tavsiye edebiliriz. Aylık olarak belediye tarafından yayınlanan bültenleri takip ederek ailenizle ayağınızın dibine kadar gelen bu faaliyetlerden faydalanabilirsiniz. 
Saygıdeğer Başakşehirliler; bizler İstanbul'un bir çok bölgesinde yaşayan insanlara göre oldukça büyük avantajlara sahibiz. Çocuklarımız kültür, sanat, spor vs. gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu güzellikleri bizlere sunan Belediye Başkanımız Sayın Yasin KARTOĞLU'na ve ekibine teşekkür ederiz.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor