Başakşehir

anasayfa Başakşehir LEGOLARDAN ROBOT YAPTILAR

LEGOLARDAN ROBOT YAPTILAR

23 Ocak 2019, Çarşamba 11:31 / Son Güncelleme : 23 Ocak 2019, Çarşamba 11:31
LEGOLARDAN ROBOT YAPTILAR
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde sömestr tatiline özel düzenlenen Lego Mindstorms Eğitiminde öğrenciler kendi robotlarını tasarladı.

Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi tarafından sömestr tatiline özel olarak hazırlanan Lego Mindstorms Eğitimi ile 10-12 yaş aralığında bilim ve teknolojiye ilgi duyan öğrenciler, temel mühendislik ve kodlama becerilerini geliştirerek kendi robotlarını tasarladı.

Programlanabilir lego parçaları kullanıldı

Lego Mindstorms eğitimiyle ilgili bilgi veren Robotik ve Kodlama Eğitmeni Yunus Emre Çalık, “Bu eğitimle öğrencilerin temel mühendislik ve kodlama becerilerini geliştirmeyi amaçladık. Çocuklar programlanabilir Lego parçalarını kullanarak kendi tasarım robotlarını oluşturup uygun şekilde kodladılar. Sömestr tatiline özel bu eğitimimiz yaz tatilinde de devam edecek” diye konuştu. 

Living Lab’da düzenlenen ve bir hafta sürecek eğitimlerin ilkine 6, 7 ve 8’inci sınıflardan toplam 14 öğrenci katıldı. Lego Mindstorms eğitimi, programlanabilir Lego parçaları kullanılarak yapılmış robot videolarının izlenmesiyle sona erdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor