Başakşehir

anasayfa Başakşehir SEVİMLİ DOSTLARIMIZ İÇİN YENİ YUVALAR

SEVİMLİ DOSTLARIMIZ İÇİN YENİ YUVALAR

15 Ocak 2019, Salı 17:19 / Son Güncelleme : 15 Ocak 2019, Salı 17:19
SEVİMLİ DOSTLARIMIZ İÇİN YENİ YUVALAR
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, sokak hayvanlarını kış koşullarından korumak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sevimli dostlar için hazırlanan sıcak yuvalar, belediye ekipleri tarafından barınma noktalarına bırakılmaya devam ediliyor.

Başakşehir Belediyesi’nin Sokak hayvanlarına yuva ve mama desteği soğuk kış günlerinde sürüyor. Başakşehir’deki 11 ayrı besleme noktasına günlük besleme çalışması yapılarak hayvan sayısına göre kulübeler bırakılıyor. Beslenme noktaları ve kulübelerin yapımları hız kesmeden devam ediyor. 

Sokak hayvanları yalnız değil

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla sokak hayvanları sıcak bir yuvaya ve karda kışta karınlarını doyuracakları beslenme noktalarına kavuşuyor. Belediye ekipleri, ahşaptan imal ettikleri ve çatılarını şıngıl kapladıkları korunaklı kedi-köpek kulübelerini ihtiyaç duyulan barınma noktalarına bırakıyor.

Tedavileri de yapılıyor

Başakşehir Belediyesi Sağlık İleri Müdürlüğü’nden Veteriner Yunus Kanlı, kış aylarında rutin olarak 7 araç ve 15 personel ile günlük 250 kg. mama bırakma uygulamalarının devam ettiğini belirterek, “Sokak kedilerinin ve köpeklerin yoğun olduğu yerlere Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından imal edilen kulübeleri koyuyoruz. Bölgede yapılan incelemelerde rastladığımız bakıma muhtaç ve hasta hayvanlar da iyileştirme merkezine götürülerek tedavi süreçleri başlatılıyor” diye konuştu. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor