Başakşehir

anasayfa Başakşehir BİLGİEVLERİ ÖĞRENCİLERİ ŞEHİT ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

BİLGİEVLERİ ÖĞRENCİLERİ ŞEHİT ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

14 Ocak 2019, Pazartesi 11:56 / Son Güncelleme : 14 Ocak 2019, Pazartesi 11:56
BİLGİEVLERİ ÖĞRENCİLERİ ŞEHİT ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehirliler, Bilgievi öğrencilerinin düzenlediği Yarıyıl Konseri’nde müziğe doydu. Öğrenciler, türkülerini şehit müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın başta olmak üzere terör kurbanı öğretmenler için söyledi.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve ailesi, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tayip Tanrıkulu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Yavuz, Müzik Akademisi Genel Sanat Yönetmeni Muhammed Yıldırır, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurdan Ertuğrul, TÜGVA İlçe Temsilcisi Barışcan Kısacık, Bilgievleri öğrenci ve eğitmenleri ile çok sayıda Başakşehirli katıldı.

“Amacımız çocuklarımızı güzel yetiştirmek”

Bilgievleri’nin çalışmalarından kesitlerin sunulduğu sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye gelen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Belediye olarak güzel bir gençlik yetiştirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Çocuğunu sahnede seyretmek bir anne babanın gurur duyduğu en önemli anlardan biridir. Bütün amacımız çocuklarımızı güzel yetiştirmek. Başakşehir; sanatçı çocukları, sporcu gençleri ve üretken kadınlarıyla mutluluğun şehri olmaya devam ediyor.” diye konuştu. Başkan Kartoğlu ayrıca Kayaşehir’de yapımı devam eden bilgievinin bir aya kadar açılacağı müjdesini verdi.

Şehit öğretmenler unutulmadı

Konserde, 2017 yılında Batman’da terör örgütü PKK tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit düşen 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın başta olmak üzere terör  kurbanı öğretmenler unutulmadı. Bilgievi öğrencilerinin Aybüke öğretmen için seslendirdikleri “Mağusa Limanı” türküsü izleyicilerden büyük alkış topladı.

Seyircilerin dikkatle takip edip şarkılara eşlik ettikleri Yarıyıl Konseri, Başkan Kartoğlu’nun Orkestra Şefi Barış Coşkuner’e çiçek takdiminin ardından sona erdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor