Başakşehir

anasayfa Başakşehir Kültür ve Yaşam Merkezi için geri sayım başladı!

Kültür ve Yaşam Merkezi için geri sayım başladı!

03 Ocak 2019, Perşembe 11:51 / Son Güncelleme : 03 Ocak 2019, Perşembe 11:51
Kültür ve Yaşam Merkezi için geri sayım başladı!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi tarafından 2012 yılında planlanıp bugüne kadar çalışmaların devam ettiği Kayaşehir Kültür ve Yaşam Merkezi için geri sayım başladı.

Başakşehir’in önemli merkezi Kayaşehir, ilk kültür ve yaşam merkezine kavuşuyor. Başakşehir Belediyesi tarafından TOKİ Kayaşehir Mevlana İlkokulu yanında inşa edilen Kayaşehir Kültür ve Yaşam Merkezi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 34 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen merkezde inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Merkez bünyesinde; Bilgievi, 300 kişilik konferans salonu ve bilim müzesinin yanı sıra deprem simülasyon alanı da yer alacak. Yürüyüş ve bisiklet yolları ile çocuk oyun alanlarının da bulunacağı,trafik eğitim parkı ile örnek bir tesis olacak olan merkezde ağaçlandırma çalışmaları başladı.

Merkez Kayaşehir ile Kayaşehir Kapalı Pazar’ın yanına yapılan Kayaşehir Kültür Merkezi Kapalı Pazar’ın daha önce esnaf otoparkı olarak kullanılan yerine yapıldı.

Kayaşehir Kültür Merkezi bittiğinde faaliyet alanları içerisinde tiyatro, özel etkinlikler, çocuk eğlenceleri, konser, fuar ve  sergi alanı gibi birçok kültürel etkinliklerde hizmet verecektir.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor