Başakşehir

anasayfa Başakşehir TOPLUM NEREYE GİDİYOR?

TOPLUM NEREYE GİDİYOR?

31 Aralık 2018, Pazartesi 19:00 / Son Güncelleme : 31 Aralık 2018, Pazartesi 19:00
TOPLUM NEREYE GİDİYOR?
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Merhaba kıymetli okuyucularım,daha önceki yazılarımda hep teknik konulardan bahsedip sizleri yormuş olabilirim.Elbette hem mesleğim icabı hem de ülkenin lokomotifi olan inşaat sektöründen bahsedeğim fakat bu yazım da sizinle toplumumuzun bir kısmının giderek maalesef yozlaştırıldığını,cahil bırakıldığını ve agresifleştirildiğini konuşacağım...

Gerçekten toplum her geçen gün olumsuz yönde bir deformasyon geçirmekte.Bizlerin en büyük eksikliğimiz okumuyor olmamız.Kitap okuma sıralamasında neredeyse ülke sıralamalarında en sondayız.
Bizler acaba ülkemizin yetiştirdiği kaç heykeltıraş,kaç mimar,kaç edebiyatçı,kaç hukukçu,kaç tarihçi,kaç fizikçi,kaç matematikçi biliyoruz?


Bilenler mutlaka vardır ama emin olun çok az sayıda.Hep istediğim şu olmuştur.Keşke genç nesil ellerinden o hiç bırakmadıkları telefonlarında sürekli bir genel kültür araştırmaları yapmış olsalardı.Peki genç arkadaşlarıma soruyorum öyle mi?
Tabiki de değil...Umarım daha donanımlı,daha az tv izleyen ve daha çok kitap okuyan bir nesil yetiştiririz.
Kıymetli arkadaşlarım bundan sonraki yazılarımda, ülkemize hizmet etmiş,bu topluma yön vermiş aydın bilim insanlarımızdan kısa kısa bahsedeğim.Siz kıymetli okuyucularıma bu hafta sonu okumaları için tavsiye edeceğim kitap;İBRAHİM KALIN'IN yazdığı ''BARBARLAR MODERN MEDENİ'' kitabı.Gerçekten okunması gereken şahane kitaplardan biri...


TEŞEKKÜR
Yakın zamanda İstanbul Erzurumlular Dernekleri Federasyonu'nu ziyaret ettim.Başta federasyon başkanı sayın Osman Nuri TORAMAN ve Federasyon başkan yardımcısı sayın Erdal TUYSUZ olmak üzere tüm hemşehrilerime göstermiş oldukları nezaket ve anlayıştan dolayı hepsine bir kez daha teşekkür ederim...


AÇIKLAMA
Değerli arkadaşlarım biliyorsunuz yazımın en son paragrafını sizlerden gelen mesajlara ayırıyorum.Sizlerden gelen mesajlardan anladığım kadarıyla okuyucularımın büyük bir kesimi genç ve dinamik arkadaşlarım...Elbette önerileriniz,eleştirileriniz benim için çok kıymetli.Fakat,birçoğunuz mesajlarınıza burada yer veremediğim için kırgın olduğunuzu her hafta belirtiyorsunuz.Değerli arkadaşlarım keşke hepinizin mesajlarına burada yer verme imkanım olsa ama bu konuda sizlerden anlayış bekliyorum.Bakın sevgili okuyucularım sadece bu hafta 237 mail gelmiş ve benim bunların hepsine yer verme şansım maalesef yok.Hepinize olumlu,olumsuz tepkilerinizden ve anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim.


SİZLERDEN GELENLER
Aysun Yıldız:Serhat bey merhaba bu 4.mesajım inşallah bu sefer yer verirsiniz.Şahintepe mahallesinde imarlar neden açılmıyor?Herkes evlerini yeniliyor deprem bölgesindeyiz.İnşallah açarlar artık şu imarı.
Alperen Kambir:Ben yazılarınızı okuyurum internetten. neden sürekli başakşehir belediyesini övüp duruyorsunuz?Biz belediyeden bir ruhsatı aylarca alamıyoruz.Lütfen gerçekçi olun.Eminim yer vermeyeceksiniz ama siz bilirsiniz.
Mustafa Acar:Yasin başkanıma selamlarımı iletiyorum.İnşallah yine onu seçerler.
Yasemin Koçak:Gzetenin facebook sayfasında kim başkan olmalı?diye bir paylaşım gördüm.Yapılan yorumları tek tek okudum yemin ederim bu kadar çok başkanından memnun olan başka bir ilçe yoktur.Sen sağol yasin başkanım.
İbrahim Şen:Murat bey siz tam da seçim üzeri biraz da seçimden bahsetseniz hiç te fena olmaz.Merak ediyoruz başakşehirin akıbeti ne olacak?

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor