Başakşehir

anasayfa Başakşehir BEYAZ TENLİ VE RENKLİ GÖZLÜ ÇOCUKLAR RİSK ALTINDA

BEYAZ TENLİ VE RENKLİ GÖZLÜ ÇOCUKLAR RİSK ALTINDA

31 Aralık 2018, Pazartesi 13:58 / Son Güncelleme : 31 Aralık 2018, Pazartesi 13:58
BEYAZ TENLİ VE RENKLİ GÖZLÜ ÇOCUKLAR RİSK ALTINDA
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) tarafından düzenlenen sağlık konferansında konuşan Dr. Önder Aksu, “Beyaz tenli ve renkli gözlü çocuklar alerjiler konusunda genetik olarak daha çok risk altında” dedi.

Başakşehir Belediyesi ile BAKMER’in işbirliği ile düzenlenen sağlık konferansları devam ediyor. ‘Çocuk Astım ve Alerjisi’ konulu seminere konuşmacı olarak Özel Elitium Tıp Merkezi’nden Dr. Önder Aksu katıldı.  Altınşehir Bilgievi‘nde gerçekleştirilen konferansta vatandaşlar çocuk alerjisi konusunda geniş bilgi sahibi oldu.

“Her on çocuktan birinde astım var”

Alerjinin sadece alerjik kişilerin değil, tüm insanların sorunu olduğunu belirten Aksu, “Alerjiyi biz çocuklarda genellikle 4 kategori de inceliyoruz. Her on çocuktan birinde astım var. Alerjik hastalıkların tedavisindeki en önemli husus hastalığın oluşmasını engellemektir yani daha çocuk doğar doğmaz ailesinde hasta olan birileri var mı yok mu diye bakıyoruz. Beyaz tenli ve renkli gözlü çocuklar genetik olarak daha çok risk altında. Eğer ailede astım hikâyesi varsa çocuk da muhtemelen risk altındadır. Diğer yandan çocukta aşırı derecede pişik oluyorsa, kulaklarının arkasında kabuklanmalar, yanaklarında kepeklenmeler oluyorsa alerjenlerle temasını azaltmazsak bu çocuklar astıma yakalanma riskine sahiptir” diye konuştu.

Büyük ilgiyle takip edilen program, Dr. Önder Aksu’nun vatandaşların sorularını cevaplamasının ardından sona erdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor