Başakşehir

anasayfa Başakşehir Otizmli müzisyenlerden muhteşem performans

Otizmli müzisyenlerden muhteşem performans

28 Aralık 2018, Cuma 11:01 / Son Güncelleme : 28 Aralık 2018, Cuma 11:01
Otizmli müzisyenlerden muhteşem performans
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi’nde gençlerle bir araya geldi. Programa otizmli iki öğrencinin mini konseri damga vurdu.

Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleştirilen “Hayalinizdeki Başakşehir” buluşmasına; Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Serkan Çelik, Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, TÜGVA Başakşehir Temsilcisi Barışcan Kısacık, Okul Müdür Yardımcısı Zekeriya Çay, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Otizmli öğrencilerden müzik ziyafeti

Başkan Kartoğlu’nun konuşmasından önce sahne alan otizmli öğrencilerden Abdurrahman Azat'ın piyano, Eren Hallumoğlu'nun da bağlama ile verdiği mini konser izleyenleri mest etti.

Başakşehir gençliği tercih edilen insanlar olmalı

Böyleşiye kendi hayatıyla ilgili bilgiler vererek başlayan Başkan Kartoğlu, öğrencilere; okul hayatları boyunca sadece derslere değil, kendilerini hayata hazırlayacak konulara da yoğunlaşmalarını tavsiye etti. Kartoğlu, “Sizi diğerlerinden ayıran +1’iniz mutlaka olsun. Başakşehir gençliği tercih edilen insanlar olmalı. Profesyonel bir sanatçı olursanız keşfedilirsiniz” dedi.

Robot Rıfkı’nın dansı hayran bıraktı 

Başkan Kartoğlu, teknolojinin öneminden söz ettiği sırada sahneye gelen “Robot Rıfkı” ile bir süre sohbet etti. Dans gösterileriyle izleyenleri kendisine hayran bırakan Robot Rıfkı’nın yazılımının Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde geliştirildiğini dile getiren Kartoğlu, “Living Lab’de ‘Rıfkı’ gibi çok robotumuz var. Sizler de robotik takımımıza girebilir ve kurslara katılıp böyle robotlar tasarlayabilirsiniz” şeklinde konuştu.

“Yarışma sizden, ödül bizden” 

Okulun müzik ve resim sınıflarını gezip öğrencilerin çalışmalarını yerinde inceleyen Kartoğlu, öğrencilere sene sonunda bir resim yarışması ve sergisi düzenlemeleri durumunda birinci seçilen öğrenciye Belediye olarak hediye vereceklerini belirterek, “Yarışma sizden, ödül bizden” ifadelerini kullandı.

Başkan Kartoğlu’nun öğrencilerin görüşlerini dinleyip sorularını cevapladığı program, Kartoğlu’na çiçek takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor