Başakşehir

anasayfa Başakşehir Balon Futbolu’nda kupa heyecanı

Balon Futbolu’nda kupa heyecanı

25 Aralık 2018, Salı 10:53 / Son Güncelleme : 25 Aralık 2018, Salı 10:53
Balon Futbolu’nda kupa heyecanı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi’nin ilçe genelindeki liselerde eğitim gören öğrencilere sporu sevdirmek amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Gençlik Oyunları Festivali’nde, “Balon Futbolu” maçları kıran kırana geçti.

 15 bin lise öğrencisinin rekor katılımıyla gerçekleştirilen ve survivor ile başlayan Gençlik Oyunları’nda, bin 114 sporcunun ter döktüğü Balon Futbolu’nda ilk 3 belli oldu.

İlçe genelindeki liseler arasında öğrencilere sporu aşılamak, yetenek ve becerilerini gözlemleyerek uygun branşlara yönlendirilmelerini sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen oyunlarda, Balon Futbolu müsabakaları çekişmeli olduğu kadar eğlenceli mücadelelere sahne oldu.

Başakşehir Şehit Erdem Özçelik Stadyumu’nda düzenlenen Balon Futbolu final maçı ve kupa törenine Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, Destek Hizmetleri Müdürü Ahmet Antlı, Ruhsat ve Denetim Müdürü Ahmet Pehlivan, Spor Parkları Tesis Amiri Aydın Sarıkuş, eğitmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Müsabakaların son gününde takımlar galibiyet için kıyasıya mücadele etti. İki hafta süren Balon Futbolu müsabakalarında ilçe genelindeki 43 okul, 132 takım ve bin 114 sporcu şampiyonluk için ter döktü.

Balon Futbolu müsabakalarında dereceye giren ve şampiyon olan takımlar ise şöyle:
 
Kızlar kategorisi 

1)    Hacı Fatma Gül ÇPAL (Girl Power)

2)    Miktat Ağaoğlu ÇPAL (F-16)

3)    Borsa İstanbul MTAL (No Name Quins) 

Erkekler kategorisi 

1)    TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi (SSK Moskova)

2)    Borsa İstanbul MTAL (Futbol Of The King)

3)    Borsa İstanbul MTAL (Last Winning)

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor