Başakşehir

anasayfa Başakşehir YENİLİKÇİ FİKİRLERİN ÖDÜL HEYECANI!

YENİLİKÇİ FİKİRLERİN ÖDÜL HEYECANI!

19 Aralık 2018, Çarşamba 17:09 / Son Güncelleme : 19 Aralık 2018, Çarşamba 17:09
YENİLİKÇİ FİKİRLERİN ÖDÜL HEYECANI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Living Lab İnovasyon Yarışması’na ülke genelinden 490 proje başvuruda bulundu.

Yarışmada finale kalan 26 proje arasında ilk üçe girenler törenle ödüllerini alacak.

Başakşehir Belediyesi yenilikçi fikirleri desteklemek, mucitleri keşfetmek için düzenlediği 5. İnovasyon Yarışması’nı gerçekleştirdi.

Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi tarafından beş yıldır ortaokul, lise ve üniversitelerde eğitim gören öğrenciler ile ilk ve ortaokulda görev yapan öğretmenleri, yenilikçi projeler üretmek konusunda desteklemek ve teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen yarışma ile girişimcilerin ve sektör temsilcilerinin bir araya gelmesi hedefleniyor.

Yenilikçi fikirler yarışıyor 

Yarışma ile yenilikçi fikirleri öne çıkarmak, ihracatçı firmaların dünya piyasalarında rekabet gücünü artıracak, katma değeri yüksek, özgün tasarımlı ve yenilikçi projelere zemin hazırlamak amaçlanıyor.

490 proje başvuruda bulundu  

İnovasyon Yarışmasına bu yıl Türkiye çapında 30 ilden 490 proje sahibi müracaat etti. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda; finale kalan 26 proje arasında ortaokul, lise ve üniversite ile öğretmen ve öğretim görevlileri kategorilerinde ilk üçe girenler belirlendi.

Living Lab İnovasyon Yarışması’nın ödül töreni 20 Aralık Perşembe günü (yarın) saat 13.00’de Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor