Başakşehir

anasayfa Başakşehir Sokak hayvanlarına sıcak yuva ve beslenme noktası

Sokak hayvanlarına sıcak yuva ve beslenme noktası

15 Aralık 2018, Cumartesi 11:38 / Son Güncelleme : 15 Aralık 2018, Cumartesi 11:38
Sokak hayvanlarına sıcak yuva ve beslenme noktası
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, sokak hayvanlarını kış koşullarından korumak için yeni kulübeleri barınma noktalarına bıraktı. Belediye ekipleri, sevimli dostlarımızın yiyecekleri yağmur ve kardan etkilenmesin diye üstü kapalı beslenme noktaları da yaptı.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla sokak hayvanları sıcak bir yuvaya ve karda kışta karınlarını doyuracakları beslenme noktalarına kavuşuyor.

Belediye ekipleri suntadan imal ettikleri ve çatılarına şıngıl kapladıkları korunaklı köpek kulübelerini barınma noktalarına bıraktı.

Ekipler, sevimli dostlarımızın yiyeceklerinin yağmur ve kardan etkilenmemesi için de kulübelerin yanına üzerine kapalı beslenme noktaları inşa ediyor.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İleri Müdürü Taner Bingöl, kış aylarında rutin olarak günlük 250 kg. mama bırakma uygulamalarının devam ettiğini belirterek, “Sokak köpeklerinin yoğun olduğu yerlere Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından imal edilen kulübeleri koyuyoruz. Yiyecekleri zarar görmesin diye de beton zeminli beslenme odakları yapıyoruz” dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor