Başakşehir

anasayfa Başakşehir GENEL SAĞLIK TARAMALARI MOBİL ARAÇLARLA DEVAM EDİYOR !

GENEL SAĞLIK TARAMALARI MOBİL ARAÇLARLA DEVAM EDİYOR !

11 Aralık 2018, Salı 11:30 / Son Güncelleme : 11 Aralık 2018, Salı 11:30
GENEL SAĞLIK TARAMALARI MOBİL ARAÇLARLA DEVAM EDİYOR !
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından halk sağlığı projesi kapsamında ilköğretim okullarında yapılan ‘Genel Sağlık Taramaları’ Kayabaşı İlköğretim Okulu’nda mobil araçla devam etti.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün çocukların sağlık sorunlarını önceden tespit ederek, teşhis ve tedavi konusunda gereken önlemleri almak ve hastalık tespit edilen öğrencilerin tedavilerini gerçekleştirmek için başlatılan sağlık taramaları, aralıksız devam ediyor.

Sağlı taramalarında bir ilk…  

Sağlık taramalarının Kayabaşı İlköğretim Okulu durağında bir ilk gerçekleştirilerek kontroller mobil sağlık otobüsü ile yapıldı. Kontrollerde, öğrencilerin göz, diş ve genel muayeneleri yapıldı.

Doktor, hemşire ve görevlilerinden oluşan bir ekibin gerçekleştirdiği taramalarda, öğrenciler, kendilerine ait formları doldurdu ve daha sonra muayeneleri yapılarak kayıtları tutuldu.  

Öğrencilere ağız bakım seti hediye 

Sağlık taraması sonucunda rahatsızlıkları tespit edilen öğrenciler, hastanelere gönderilerek tedavi olmaları sağlanıyor. Öğrencilerin eğitim hayatlarını etkileyecek sağlık sorunlarını en aza indirmek için yapılan taramalar, büyük bir hassasiyetle uygulanıyor. Başakşehir Belediyesi, çocukların en iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için uygulamaya büyük önem veriyor. Taramalarda ağız ve diş sağlığının önemi de vurgulanırken, çocuklara teşvik amaçlı diş fırçası ve macunu da hediye ediliyor.

Başakşehir Belediyesi’nin ‘Genel Sağlık Taramaları’ kapsamında bugüne kadar altı okulda yaklaşık 6 bin öğrenci sağlık taramasından geçirildi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor