Başakşehir

anasayfa Başakşehir GENEL SAĞLIK TARAMASINDA HEKİMLERLE ÖĞRENCİLER BİR ARAYA GELDİ !

GENEL SAĞLIK TARAMASINDA HEKİMLERLE ÖĞRENCİLER BİR ARAYA GELDİ !

06 Aralık 2018, Perşembe 11:52 / Son Güncelleme : 06 Aralık 2018, Perşembe 11:52
GENEL SAĞLIK TARAMASINDA HEKİMLERLE ÖĞRENCİLER BİR ARAYA GELDİ !
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi’nin halk sağlığı projesi kapsamında ilköğretim okullarında yapılan ‘Genel Sağlık Taramaları’ tüm hızıyla devam ediyor. Okullardaki sağlık taramalarının Cahit Zarifoğlu İlkokulu’ndaki durağında sağlık kontrollerinin yanı sıra “Kariyer Günü” düzenlendi.

 

Meslek grupları ile öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan programda hekimler, öğrencilerle bir araya geldi.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün çocukların sağlık sorunlarını önceden tespit ederek, teşhis ve tedavi konusunda gereken önlemleri almak ve hastalık tespit edilen öğrencilerin tedavilerini gerçekleştirmek için başlatılan sağlık taramaları, velilerden de büyük destek görüyor.

Kontrollerde, göz, diş ve genel muayeneler sonucunda öğrencilerin rahatsızlıkları tespit ediliyor ve geniş imkânlara sahip hastanelere gönderilerek, tedavileri yaptırılıyor. Sağlık taramalarının 19 okulda yapılması hedefleniyor.

Miniklere diş fırçası ve macunu hediye

Taramalarda ağız ve diş sağlığının önemi de vurgulanırken, çocuklara teşvik amaçlı diş fırçası ve macunu da hediye ediliyor.

Hekimler öğrencilerle buluştu

Okullardaki ‘Genel Sağlık Taramaları’nın Cahit Zarifoğlu İlkokulu’ndaki durağında sağlık kontrollerinin yanı sıra “Kariyer Günü” düzenlendi. Meslek grupları ile öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan programda Halk Sağlığı Merkezi’nden Diş Hekimi Melek Dede ile Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden Dr. Murathan Berber ve Hemşire Ayten Terzi, öğrencilerle buluştu.

Uzmanlar, öğrencilere meslekleriyle ilgili bilgiler verdi.  

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor