Başakşehir

anasayfa Başakşehir MİLLET BAHÇELERİ

MİLLET BAHÇELERİ

28 Kasım 2018, Çarşamba 13:20 / Son Güncelleme : 28 Kasım 2018, Çarşamba 13:20
MİLLET BAHÇELERİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

stanbul’da yapımı tamamlanan Başakşehir, Çırpıcı, Baruthane, Kayaşehir ve Hoşdere Millet Bahçeleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı.

5 millet bahçesi ile İstanbul'a 1,5 milyon m2 daha yeşil alan kazandırılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşan yerel seçimlere dikkat çekerek yeniden hortlatılmaya çalışılan eski oyunlara karşı ise çözümün adresi olarak milleti gösterdi.
                            BAŞAKŞEHİR MİLLET BAHÇESİ
  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ) İstanbul Kayaşehir'de yaklaşık 1,5 milyon metrekare alanda inşa edilen Kayaşehir Millet Bahçesi'nin ilk etabı, 17 Kasım Cumartesi günü açıldı.

  TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul Kayaşehir'de dört etap halinde inşasına başlanan millet bahçesinin 350 bin metrekarelik ilk etabı tamamlandı. 17 Kasım Cumartesi açılan millet bahçesinin birinci etabı içerisinde, vatandaşların ihtiyaç duyduğu sosyal alanların yanı sıra toplam 2 bin 800 metrekare büyüklüğünde üç biyolojik gölet bulunuyor.
  Restoran ve kafelerin de yer aldığı ilk etaba, 11 asma köprü, seyir terası ve 306 araç kapasiteli otopark yapıldı. Projede ayrıca çocuklar için doğa temalı toplam 10 bin metrekarelik 35 oyun alanına da yer verildi. Ayrıca, Başakşehir Millet Bahçesi'nin birinci etabında, 10 kilometrelik yürüyüş ve yaklaşık 3 kilometrelik bisiklet yolu ile 4 bin metrekarelik piknik alanı bulunuyor.

  2019 YEREL SEÇİMLER 
  31 mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için belediye başkan adayları belli olmaya başladı.Başakşehir Belediyesi için mevcut başkan sayın Yasin Kartoğlu'nun aday gösterilme olasılığı çok yüksek.Başakşehir'de halkın Yasin bey'e karşı çok inanılmaz bir sempatisi var.Açıkçası bunu nasıl başarıyor çok merak ediyorum ve kendisini güler yüzlülüğü ve samimi davranışlarından dolayı kutluyorum.Ayrıca Güvercintepe mahallesinin sonevler bölgesinin imara açılması vatandaşlar tarafından çok olumlu karşılandı.

  Seçime girecek tüm adaylara başarılar diliyor, Altınşehir,Güvercintepe,Şahin Tepesi ve Bahçeşehir'den gelecek oyların sonucu belirleyeceği kanaatini taşıyorum.Adayların bu saymış olduğum mahalelerde çok iyi çalışmalar yapmaları gerektiğini düşünüyorum.
     
                                   SİZDEN GELENLER
Alptekin Yıldız: Güvercintepe'de herkes kaldırımlara araçlarını çekiyor.Esnaflarda malzemelerini bırakıyorlar bundan çok şikayetçiyiz lütfen yazar mısınız?
Ayfer Tunç:Şahintepe'de ara sokakların bazılarının hala asfaltlı olmaması ve kışın gelmesi bizi çok korkutuyor.Artık çamurdan kurtulmak istiyoruz.

Büşra Yılmaz:Kayaşehir'de yapılan balık festivali çok güzeldi.Bu tarz festivalleri hep bekleriz.
Yavuz Arslan:Güvercintepe mahalemizde çocuklarımızın gideceği doğru düzgün bir park alanımız yok.Ailemizle gidebileceğimiz  bir sosyal tesisimiz yok.Lütfen bunuda yazar mısınız?
Mehmet Şişman:Sonevlerin imara açılmasına çok sevindim.Bu yüzden Yasin bey'e teşekkür ederim.
Mustafa Acar:Güvercintepe mahallesine keşke halk kırathanesi yapılsa.İnşallah bu da yakın zamanda yapılır.Lütfen yazar mısınız?

Erdal Yıldız:Murat bey Güvercintepe mahalesinde ailemizle yürüyebileceğimiz bir yürüyüş yolunun yapılmasını  sayın Yasin Kartoğlu başkanımızdan istiyoruz.Lütfen bunu yazar mısınız?
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor