Başakşehir

anasayfa Başakşehir YASİN KARTOĞLU MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

YASİN KARTOĞLU MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

19 Ekim 2018, Cuma 10:18 / Son Güncelleme : 19 Ekim 2018, Cuma 10:18
YASİN KARTOĞLU MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ilçede bulunan bütün muhtarlarında yer aldığı davette bulunarak "Muhtarlar Gününü" kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı tarafından 19 Ekim 2015 tarihinde yayınladığı bir genelgede Milleti yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden Muhtarlık Kurumu 1829 yılından bu yana hizmet vermektedir. Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün "Muhtarlar Günü" olarak belirtilmiştir.


Yasin Kartoğlu da bu günün anlam ve önemini unutmayarak sosyal medya hesabından şu cümlelere yer verdi: "Muhtarlar Günü vesilesiyle Sayın Kaymakamımız Kazım Tekin ile birlikte ilçemizin bel kemiği ve emektarı sevgili muhtarlarımız ile bir araya geldik. Günleri kutlu, hizmetleri daim olsun..‬" diyerek muhtarların hizmet açısından belediye adına önemli rol üstlendiklerine vurgu yaptı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor