Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehirli Gaziler yemekte buluştu

Başakşehirli Gaziler yemekte buluştu

24 Eylül 2018, Pazartesi 21:02 / Son Güncelleme : 24 Eylül 2018, Pazartesi 21:02
Başakşehirli Gaziler yemekte buluştu
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Ülkemizin birliği ve bölünmez bütünlüğü için canlarını ortaya koyan gazilerimiz ve aileleri, Başakşehir Kaymakamlığı ile Başakşehir Belediyesi’nin 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlediği yemekte bir araya geldi.

Başakşehir Konistan Restoran’da düzenlenen programa; AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Muammer Çınar ve Ahmet Melik, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu ile gaziler, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

“Ümmet Türkiye’ye umut bağlamış durumda”

 

Programda gazilere seslenen AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başladığı konuşmasında; “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, siz değerli gazilerimize de hayırlı, uzun ömürler diliyorum. Ülkemiz hem içerdeki hem de dışardaki hainlere karşı topyekûn bir mücadele halinde, yurt dışına çıktığımızda gözlemlediğim bir şey var; ümmet Türkiye’ye umut bağlamış durumda” ifadelerini kullandı.

 

“Her zaman emrinizdeyiz”

 

Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, programda yaptığı konuşmada, “Sizin sorunlarınız bizim sorunumuzdur. Tüm kamu kurumları olarak sizlerin emrinizdeyiz. Lütfen herhangi bir ihtiyacınız olduğunda bizlere başvurmaktan çekinmeyin” dedi.

 

“Ezanımız için canlarını ortaya koydular”

 

AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, “Vatanımız, bayrağımız, istikbalimiz, bayrağımız ve ezanımız için canlarını ortaya koymuş ve bu uğurda bedel ödemiş gazilerimize ne kadar şükran duysak azdır” şeklinde konuştu.

 

“Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum”

 

Gazileri tarihin şanlı kahramanları olarak tanımlayan Başakşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Melik de, “Şanlı tarihimiz ebedi kahramanları, vatanseverliğimizin sembolleri gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Tüm imkânsızlıklara rağmen vatanına, bayrağına, istiklaline sahip çıkan gazilerimiz olduğu müddetçe ülkemiz üzerinde kötü emelleri olan dış güçler asla amaçlarına ulaşamayacaklardır” diye konuştu.

 

Program, İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’nun duasıyla sona ererken Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi’nde de (BAKMER) gazi yakını kadınlara yönelik özel bir program düzenlendi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor