Başakşehir

anasayfa Başakşehir Yeni Eğitim- Öğretim Yılı Alınacak Güvenlik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

Yeni Eğitim- Öğretim Yılı Alınacak Güvenlik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

13 Eylül 2018, Perşembe 14:17 / Son Güncelleme : 13 Eylül 2018, Perşembe 14:17
Yeni Eğitim- Öğretim Yılı Alınacak Güvenlik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Okullar ve çevresinin daha güvenli hale getirilmesine yönelik işbirliği protokolü, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'nda düzenlenen programda imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan 12/09/2018 tarihli Okullarda Güvenli Ortamların Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Alınmasına ilişkin iş birliği protokolü kapsamında Başakşehir Kaymakamı Kazım TEKİN’in Başkanlığında Güvenli Okul Projesi toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
        Toplantıya  İlçe Emniyet Müdürü Eren ÖZTÜRK, Başakşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet MELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan YILMAZ, İlçe Sağlık Müdürü  Doğan UYSAL İlçemiz okul/kurum müdürleri, rehberlik öğretmenleri, okul aile birliği başkanları ve çok sayıda vatandaş katılmış olup Güvenli Okul Projesinde paydaş olarak sunacakları katkıları dile getirmişlerdir.
 
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaymakam TEKİN "2018-2019 Eğitim-Öğretim Döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri" başlıklı genelgeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kaymakam TEKİN çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim dönemi geçirmeleri için tüm okullarda alınan g üvenlik tedbirlerinin bu yıl da arttırılarak devam edeceği bildirildi. Genelge ile öncelikli okullarda, asayiş, narkotik ve trafik birimlerinden ekipler bulunacak. Tüm okullar içinse kolluk kuvvetleri personelinden "Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi" görevlendirileceğini bildirdi.
 
Toplantı sonunda katılımcılar söz alarak okullarda meydana gelen problemleri dile getirerek, çözüm önerileri üzerinde görüş alışverişinde bulundular. Kaymakam Kazım TEKİN 2018-2019 eğitim-öğretim yılının eğitim camiasına ve tüm öğrencilere hayırlı olması yönündeki temennilerinin ardından toplantı sona erdi.
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor