Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir'li Gençleri Bu Proje Çok Sevindirecek!

Başakşehir'li Gençleri Bu Proje Çok Sevindirecek!

31 Ağustos 2018, Cuma 8:57 / Son Güncelleme : 31 Ağustos 2018, Cuma 8:57
Başakşehir'li Gençleri Bu Proje Çok Sevindirecek!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi’nden bir ilk daha “Gençlik Merkezi” geliyor

Başakşehir yaptığı çalışmalarla bir çok konu da ''ilk'' olmuştur. Başakşehir Belediyesi çalışmlarında gençleri ihmal etmeyip onlar için Gençlik Merkezi inşaa ediyor. Sular Vadisi 2.Bölge’de kısa bir süre çalışmalarına başlanılacak.


Başakşehir Belediyesi, gençlerin geleceğine yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Erdemli, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir gençlik için projeye yakın bir tarihte başlanacak


Gençlik Merkezi’nde yok yok…


Mimar Sinan Caddesi’ne cepheli konumda inşa edilecek Gençlik Merkezi’nin yapımına önümüzdeki günlerde başlanacak. Toplam 11 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde yükselecek merkezde; yarı olimpik havuz, bay ve bayan fitnes salonu, bay ve bayan sauna, 200 kişilik çok amaçlı salon, sanat atölyeleri, kütüphane, kitap kafe ve şark odası bulunacak.


“Tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz”


Gençlik Merkezi’nin inşa edileceği alanda incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençleri çok önemsediklerini belirterek, “Belediye olarak gençlerimize her türlü imkânı sunuyoruz. Spor parklarımız, Enez Gençlik Kampımız, İzcilik Kampımız ve bilgievlerimiz ile sağlıklı, mutlu ve her şeyden önemlisi kendine güvenen, nereden geldiğini ve nereye gideceğini bilen bir nesil yetişmesini amaçlıyoruz. Bu hedef doğrultusunda gençlerimiz, çocuklarımız için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz” dedi.


Gençlik Merkezi 2019’da hizmete açılacak


Başkan Kartoğlu, ilçe gençliğinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde tasarlanan merkezin inşaatına kısa süre içinde başlayacaklarını söyledi. Başakşehir Gençlik Merkezi’nin 2019 yılında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.


EDİTÖR: ÖZNUR KALENDER

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor