Başakşehir

anasayfa Başakşehir Moda, teknoloji ve markalar masaya yatırıldı

Moda, teknoloji ve markalar masaya yatırıldı

27 Ağustos 2018, Pazartesi 6:57 / Son Güncelleme : 27 Ağustos 2018, Pazartesi 6:57
Moda, teknoloji ve markalar masaya yatırıldı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde “Giyilebilir Teknoloji ve Marka İmajı” eğitimi verildi.

Moda editörleri Arzu Süzmen ve Oben Çeliktürk tarafından verilen eğitimlerde moda tarihi, giyilebilir teknoloji ve moda, marka algısı ile gelecek modası konuları işlendi.
Katılımcıların geleceğe yönelik fütürist bir bakış açısıyla kendi markalarını oluşturmalarının istendiği eğitimlerde giyilebilir teknolojinin bilimin ışığında nerelere gidebileceği tartışıldı. Seminerde modanın dünü, bugünü ve yarını üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.
Giyilebilir teknoloji “Robot Sofia” örneği üzerinden anlatıldı
Moda ve teknoloji atölyesiyle ilgili açıklamalarda bulunan eğitmenlerden Moda Tasarımcısı Oben Çeliktürk “Giyilebilir Teknoloji ve Marka İmajı” atölyesiyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Seminerde Robot Sofia’dan bahsettik. Çünkü Sofia, en gelişmiş insansı robot şu anda. Onun üzerinden modayı ve teknolojiyi anlattık. Onun dışında smart teknoloji dediğimiz akıllı teknolojilerden bahsettik. Akıllı saatler, gözlükler, VR gözlükler…VR gözlüklerle defile izledik ve o simülasyon sayesinde sanki Paris Moda Haftası’ndaymışız gibi hissettik” ifadelerini kullandı.
“Moda ve teknoloji artık tamamen iç içe”
Eğitmenlerden Moda Editörü Arzu Süzmen de seminere “Moda nedir?” sorusu üzerinden başlayıp modayla ilgili tüm tarihsel bilgileri katılımcılara aktardıklarını dile getirerek şöyle konuştu: “Sunumumuzu Living Lab’a özel olarak ‘moda ve teknoloji’ temasıyla hazırladık. Çünkü bütün dünyada moda ve teknoloji artık tamamen iç içe geçmiş durumda. Öğrencilerimize work shoplarda uygulamalı olarak bunları anlatıyoruz.”
Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde ilk kez düzenlenen eğitime 16 yaş üstü 27 kişi katıldı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor